Emoce, aromaterapie a životní balanc. Oriflame představuje kolekci Mind & Mood

Spolupráce | 1. 11. 2020 | Well-being

Už i neurověda prokázala, že esenciální oleje ovlivňují stav mysli, těla i naši náladu. Kolekce Mind & Mood je sestavena tak, aby reagovala na všechny vaše potřeby, od povzbuzení po zklidnění a relax.

Zdroj: Shutterstock

Emoce bývají komplikované, silné a zároveň překrásné. Jsou hnací silou mnoha našich činů a našeho chování, a když se s nimi naučíme správně pracovat, naučíme se, jak mít život pod kontrolou. My všichni, bez ohledu na to, kdo jsme, odkud pocházíme a co jsme prožili, zažíváme každý den spoustu pozitivních i negativních emocí. Jsou součástí lidské zkušenosti jako takové. Když se však vychýlí z rovnováhy, mohou ovlivňovat naše zdraví a štěstí.

Co jsou tedy vlastně emoce? A jak působí na naši celkovou fyzickou a psychickou pohodu? Emoce jsou velmi komplexní, unikátní a často instinktivní. Jsou dostatečně silné na to, aby ovlivňovaly naše rozhodování, aby nás motivovaly či měnily naše chování a náladu. A věděli jste, že náš čichový smysl patří k nejstarším částem mozku a čich u dítěte začíná fungovat už v děloze?

Co na to věda?

Fascinující povaha emocí přitahuje odborníky už desítky let. Vědci se obecně shodují na šesti základních lidských emocích, které vycházejí ze základních potřeb člověka: radost, překvapení, strach, znechucení, hněv a smutek. Náš mozek zpracovává každou situaci na základě našich individuálních okolností a podvědomě vybírá tu nejvhodnější emocionální reakci. Tato reakce obvykle ovlivňuje naše jednání a má fyzický účinek na naše tělo, motivaci a chování v konkrétních situacích. Řada lidí se například cítí nervózně před vystupováním na veřejnosti. Vychází to z jedné ze šesti základních emocí – ze strachu. Ten může následně spustit tělesné reakce, jako zrychlený tep či dýchání. 

Naše emoce formují náš život

To, jak reagujeme na svoje emoce, formuje náš celkový stav a kvalitu života. Když začneme vědomě dělat kroky k dosažení emoční rovnováhy, naše myšlenky se vyjasní a lépe se nám rozhoduje. Protože emoce hrají v našich životech zásadní roli, je důležité najít zdravý způsob, jak je udržet v rovnováze. Některým lidem pomáhá cvičení nebo zdravá výživa. V dnešní době stále roste povědomí o péči o vnitřní rovnováhu a celkovou fyzickou a duševní pohodu. S tímto rostoucím trendem stále více lidí objevuje pozitivní účinky esenciálních olejů.

Účinky esenciálních olejů

Vůně může vyvolat určitou reakci, a stejně tak i aromatické esenciální oleje mohou ovlivnit naši mysl, tělo a náladu. Jejich přirozená síla a příjemná vůně dokáže podpořit pozitivní emoce, a tak působit konejšivě nebo zlepšit náladu. Jejich transformační účinky jsou vědecky potvrzeny, včetně zvýšené motivace, lepšího spánku, snížení stresu či úzkosti. Zahrnutí esenciálních olejů do každodenního rituálu nabízí přirozený, bezpečný a jednoduchý způsob, jak efektivně ovlivňovat vlastní mysl a náladu a docílit zlepšení emocionálního stavu.

Mysl a duše

Oriflame představuje kolekci Mind & Mood – řadu vysoce kvalitních esenciálních olejů, u kterých neurovědecké testy prokázaly, že ovlivňují stav mysli, stav těla i naši náladu. Obsahují 100% přírodní ingredience, které jsou získávány odpovědným způsobem. Tyto unikátní směsi esenciálních olejů jsou účinné a nádherně voňavé a nabízejí bezpečný a snadný způsob, jak pomoci tělu a mysli k optimálnímu fungování.

Řada Mind & Mood je inspirována švédskou filozofií lagom, která se soustředí na vyvážený a celistvý životní styl. Oleje Energise MeEmpower MeBalance Me a Relax Me působí na čtyři klíčová centra našich emocí s cílem podpořit vás, ať už se ve vašem životě děje cokoliv. Ráno, když potřebujete novou energii, během hektického dne, kdy se potřebujete lépe soustředit, i večer, když si potřebujete odpočinout.

Neurovědecké testování

Existuje několik metod měření emocí. Ty nejběžnější spoléhají na vyjádření lidí a jejich popisy prožívaných emocí nebo pozorování jejich chování. S řadou Mind & Mood jsme šli ještě o krok dále. Pracovali jsme s funkční magnetickou rezonancí (fMRI). FMRI je fascinující moderní metoda, která umožňuje nejpřesnější a nejkomplexnější náhled do vědomých a nevědomých emocí. Je jedinou technologií, která dokáže proniknout do limbického systému, kde jsou uchovávány naše emoce a vzpomínky.

Nakupujte na e-shopu www.oriflame.cz

Naše další projekty

Peníze

Investice do realit už od pár stovek. Prošli jsme možnosti

Vedle nemovitostních fondů můžete zkusit zhodnotit peníze v realitách i prostřednictvím startupů. Třeba půjčit na výstavbu nebo těžit z...

Peníze

Nejlepší spořicí účet sníží úrok. Kdo dá aspoň 1 %

Spořicí účet vám peníze ve skutečnosti nerozmnoží, pořád na něm ale zůstane o dost víc než na běžném účtu. Poradíme, kam se podívat, když...

Finmag

Svaté obrázky na virus nezabírají. Přesto je mexický prezident pořád oblíbený

Koncem října si evropské státy vysloužily kritiku za přístup ke koronaviru z poněkud nečekaného místa. Mexický prezident Andrés Manuel López...

Finmag

Ameriku čeká měkká totalita, potřebujeme vaši odvahu a zkušenosti

Americký novinář Rod Dreher předpovídá Západu temnou budoucnost: levicovou totalitu bojovníků za sociální spravedlnost. Sílu vzdorovat hledá...