E-shop Heroine: předplatná, Manuál pro moderní mámy, Heroine Premium

Proč dát přednost biokosmetice před klasikou?

30. leden 2024

Jen málokdo dnes nepoužívá nějaký druh kosmetiky. Jedná se totiž o levný a snadno dostupný způsob, jak se trochu před okolím vylepšit. Ne každý však kupuje tradiční formu kosmetiky. Stále více zákazníků spíše preferuje bio alternativu. Důvodů k tomuto kroku existuje docela hodně.

Přírodní složení

Celá řada lidí nekupuje klasickou kosmetiku hlavně proto, že je plná syntetické chemie. To je do jisté míry pravda, avšak i tyto produkty obsahují celou řadu přírodních složek. Ty jsou však většinou potlačovány syntetickými látkami, jež mají za úkol prodloužit trvanlivost a zároveň udělat výrobek o dost atraktivnější.

Biokosmetika se pro změnu vyrábí pouze z přírodních složek, jež z velké části také mají konzervační schopnosti. Proto ani tento druh kosmetiky není nutné vyhodit po týdnu od zakoupení.

Samé dobré látky

Pokožka potřebuje velkou spoustu vitamínů, minerálů a antioxidantů. A ty může dostat například i prostřednictvím biokosmetiky. Ta totiž všechny tyto složky obsahuje měrou vrchovatou.

Možná to někoho překvapí, ale i v klasické kosmetice bychom mohli najít celou řadu lidem prospěšných látek. Problém ovšem je, že ne všechny se dokážou vstřebat do organismu. Mnohdy jim v tom totiž brání rozličné syntetické chemikálie.

Možné vedlejší účinky

Na světě není produkt, který by neměl absolutně žádné vedlejší účinky. A to samozřejmě platí i pro kosmetiku všeho druhu.

Biokosmetika se vyrábí hlavně z rostlin, jež nejsou přirozenými alergeny. Jen málokdy se tudíž stane, že by se někdo z takovéhoto produktu osypal. Samozřejmě hodně záleží na tom, na jaké látky je daný jedince citlivý. I po biokosmetice tudíž může mít někdo vyrážku, ovšem stává se to jen zcela výjimečně a takřka vždy se jedná o alergickou reakci.

Tradiční kosmetika může působit negativně jak na alergiky, tak i na zcela zdravé jedince. Důvodem jsou různé syntetické chemikálie, které běžně obsahuje a jež mohou působit v mnoha případech dráždivě.

Minimální ekologická stopa

Nejen v Evropské unii, ale i v mnoha dalších koutech světa se dnes skloňuje ekologie ve všech pádech. Pomoci zachránit naši planetu můžeme mnoha způsoby, třeba nakupováním biokosmetiky. Jak již její název napovídá, skládá se primárně z bio složek, jež se pěstují bez chemických postřiků.

Pro tradiční kosmetiku se naopak chemické látky přímo vyrábějí, což má samozřejmě negativní dopad na životní prostřední, i když ne kdovíjak zásadní.

Biokosmetika se netestuje na zvířatech

Všechny bio produkty jsou eticky nezávadné. To samozřejmě platí i pro biokosmetiku. Ta se proto nikde na světě netestuje na zvířatech.

Na našem území, potažmo v celé EU, se nesmí na zvířatech testovat ani tradiční kosmetika, avšak i přesto si takovou lze na pultech našich obchodů zakoupit. Ne všechny země totiž mají stejná pravidla ohledně práv zvířat jako Evropská unie.

Proto každý, kdo chce mít stoprocentní jistotu, že nekupuje kosmetiku, kvůli které trpěla zvířata, sáhne po bio výrobku.

Pokožku i léčí

Tradiční kosmetika má i přes svá četná negativa stále poměrně hodně příznivců. Jednak je poměrně levná, jednak většinou účinkuje velmi rychle. Koneckonců, jsou toho plné reklamy.

Problém však spočívá v tom, že se jedná pouze o dočasný efekt. Běžná kosmetika totiž hlavně retušuje, nicméně příčiny problému neřeší.

Biokosmetika na druhou stranu působí i léčivě. Nedokáže sice odstranit nehezké pupínky během jednoho odpoledne, ovšem s její pomocí se jich člověk může zbavit během pár týdnů nadobro.

Z toho důvodu po biokosmetice pokukují hlavně lidé, kteří nechtějí své kožní nešvary pouze zahlazovat, nýbrž mají v úmyslu se jich zbavit definitivně.

Popup se zavře za 8s