Odemkněte si všechny texty a čtěte bez reklam. Koupit předplatné webu

From Hair Loss to Hair Boss aneb nic není ztraceno

18. září 2023

Objevte přírodní řešení vypadávání vlasů. Od síly mořského kolagenu po výhody výtažky s prosa. Dodejte sobě i svým vlasům novou energii.

Foto: Collamedic Hair Care

Bujné vlasy jsou považovány za důkaz pevného zdraví, který navíc zvyšuje fyzickou atraktivitu. Ale co když nás příroda hustou hřívou neobdařila, nebo se potýkáme s řídnutím vlasů? Máme pár tipů.

Proč se hustota a kvalita vlasů u žen mění?

Mnoho žen možná považovalo své krásné vlasy za samozřejmost, dokud se něco nezměnilo. Ke ztrátě vlasů může dojít po covidu, po těhotenství, během kojení, po nemoci nebo během menopauzy. V životě ženy existují kritické fáze, kdy se vlasy stávají zranitelnými. Jakákoli nerovnováha nebo vyčerpání organismu může narušit životní cyklus vlasových folikulů.

Co je dobré o vlasech vědět?

  • Vlasy rostou v průměru o 1,25 cm za měsíc.
  • Denně jich zdravě vypadne 50-100.
  • Téměř polovinu žen trápí nadměrné padání vlasů.
  • Dvě třetiny žen vidí výrazné řídnutí vlasů ve věku kolem 60let.

Strašák zvaný androgenní alopecie

Lékařský termín pro vypadávání vlasů je alopecie, přičemž nejčastější formou je androgenní alopecie. Je primárně dědičná a je způsobena zvýšenou citlivostí vlasových folikulů ve vlasové pokožce na mužské pohlavní hormony (androgeny). Na vypadávání vlasů se obvykle podílí kombinace genů, věku a hormonů.

Úloha výživy ve zdraví vlasů

I když se mnozí domnívají, že klíčem ke krásným vlasům je používání kvalitních vlasových přípravků, ve skutečnosti tyto přípravky nabízejí spíše estetickou péči. Pro zdravé vlasy musí být silný kořínek. Pokud je tělo nevyrovnané a chybí mu živiny, jsou vlasy a nehty první, které to postihne. V takových případech je nezbytné dodat tělu látky, které ovlivňují zdraví vlasových kořínků.

Síla mořského kolagenu pro zdraví vlasů

Mořský kolagen, získávaný z ryb, je plný aminokyselin, které jsou nezbytné pro udržení zdraví a vitality vlasů. Poskytuje strukturální podporu, kterou vlasy potřebují. Vyživuje vlasové folikuly a podporuje jejich růst. Posílením vlasů zevnitř může mořský kolagen pomoci snížit riziko řídnutí a lámání vlasů. Jedná se o přírodní doplněk stravy, který může změnit pravidla hry pro ty, kteří usilují o lesklé a zdravé vlasy.

Foto: Collamedic Hair Care

Vlasová péče Collamedic s Keranat™: Životní vzpruha pro vlas

Keranat™ je patentovaný, vysoce účinný doplněk stravy, který působí přímo na vlasovou cibulku, posiluje ji a podporuje růst nových vlasů. Je vhodný pro muže i ženy a může nabídnout významné výhody, pokud jde o zdraví vlasů.

Jak Collamedic Hair Care s podporuje růst vlasů

Jednoduše řečeno, buňky ve vlasovém kořínku se začnou rychleji množit, což stimuluje růst vlasů. Výtažky prosa zapouzdřené polárními lipidy umožňují, aby se Keranat™ rychle vstřebával ve střevě, účinně se dostal do kožní papily a stimuloval růstové faktory ke zvýšené aktivitě.

Klinické studie a recenze

S přípravkem Keranat™ byla provedena 12týdenní klinická studie s 65 dobrovolníky ve věku v průměru 37 let. Jedna skupina užívala přípravek Keranat™ 300 mg denně, zatímco druhá skupina dostávala placebo. Výsledky byly velmi povzbudivé:

  • 91 % respondentů zaznamenalo snížení vypadávání vlasů.
  • 75 % zaznamenalo zvýšený lesk vlasů.
  • U 75 % došlo ke zlepšení hladkosti vlasů.

Keranat™ obsahuje čistě přírodní složky, takže je bezpečný pro těhotné a kojící ženy.

Závěrem lze říci, že i když může být vypadávání vlasů náročnou výzvou, pochopení jeho příčin a nalezení správných řešení je tou jedinou pravou cestou k úlevě. S produkty Collamedic uděláte první správný krok směrem k hustším a pevnějším vlasům.

Dostupné na:

https://www.collamedic.cz/

https://www.ambeauty.cz/

Popup se zavře za 8s