Do sněhu stylově - dětské zimní boty, který zahřejí a jsou letos trendy

04. prosinec 2023

Děti sníh prostě milují! Pořádná koulovačka, stavění sněhuláka a zběsilé skákání do závějí, to je ta pravá dětská zima! Pro vás, jako rodiče, přichází období, kdy je potřebujete nejen pořádně obléknout, ale samozřejmě také obout! Rozhodně totiž nechcete každých 14 dní léčit rýmu a nepříjemné nachlazení.

Foto: eobuv.cz

Pro dětskou radost a jejich bezpečí

Pořádné zimní boty tvoří základ dětského botníku. Musí splňovat hned několik různých parametrů, aby skutečně splnily svůj účel. Tím prvním je jednoznačně voděodolnost. Kvalitní dětské zimní boty nepropustí k nožičce žádnou vlhkost a zábavné bobování může trvat celé hodiny! Zajímejte se o to, jakou technologií jsou dětské sněhule upravené a zda jsou skutečně voděodolné. Tuto vlastnost klidně ještě podpořte - použijte kvalitní impregnaci podle typu materiálu ještě před prvním nošením!

Druhým parametrem je jejich zateplení. Rozhodně totiž nechcete, aby v nich dětem byla zima. Sledujte tloušťku podrážky a vnitřní materiál. Nejlepší je textilní materiál nebo hřejivý filc. Oba nejen, že hřejí, ale také zároveň dobře sají pot. Což je pro dětské nožičky v zimě nesmírně důležité. Noha se přehnaně nepotí a vy tak preventivně bojujete s různými plísňovými a bakteriálními onemocněními.

Myslete také na to, aby dětem boty neklouzaly z nohy. Ideální pro zimní radovánky jsou kotníkové modely, které velmi dobře drží na noze. Klasické nazouvací sněhule vybírejte takové, které mají stahovací gumičku alespoň na vršku boty. Nestane se vám tak, že dítko vyběhne ze závějí rozdováděné, ale bosé.

Podívejte se také na to, jak bude bota bezpečná. Časté zamrzlé kaluže, kluziště nebo rychlý skok na rybník mohou být velmi nebezpečné. Podrážku bot vybírejte s pořádným vzorkem. Minimalizujete tak šanci, že dítě náhodou uklouzne a stane se mu nepříjemný úraz. Když se ale naopak bude chtít klouzat samo, pojede jako po másle!

Foto: eobuv.cz

Správná velikost je základ

A u dětských bot to platí dvojnásob. Před nákupem nových zimních bot si dítě postavte na čistý bílý papír a jeho nožičky na něj obkreslete. Poté dobře změřte délku od nejdelšího prstu po konec paty. Tuto míru pak porovnávejte s tabulkami výrobců. Nezapomínejte také na nutný nadměrek. Ten by se u dětské obuvi měl pohybovat okolo jednoho až jednoho a půl centimetru.

Stejnou pozornost věnujte také šířce nohy a přirozenému položení prstů. Bota by neměla být zbytečně úzká. Na to dejte pozor zejména v přední části. Úzké špičky jsou pro děti naprosto nevhodné. Jejich prstíky by se neměli nijak kroutit ani tlačit, naopak by měly být zcela uvolněné a tak trochu "rozpláclé".

Ať se líbí!

Tady platí jasná přímá úměra. Čím víc se dětem boty líbí, tím raději je budou obouvat a trávit v nich venku čas. Jděte na to chytře! Předem si na https://eobuv.cz/c/detske/chlapec/kotnikove-a-jine/snehule vyfiltrujte správnou velikost a další parametry, které jsou pro vás důležité. A pak jednoduše nechte vaše dítko vybrat. Uvidíte, že se z nových bot bude radovat o to víc, když bude mít pocit, že si je vybralo samo! Určitě si v nich brzy přicházející zimu užije!

Popup se zavře za 8s