Heroine do schránkyPředplatit časopis 
Předplatné časopisu

Talent, vzdělávání a úspěch? Jak je propojit prozradí EduFestival. Vystoupí i Diana Rádl Rogerová

Brandstory
Talent
Úspěch
Vzdělávání
PR článek
| 12. 9. 2022
Talent, vzdělávání a úspěch? Jak je propojit prozradí EduFestival. Vystoupí i Diana Rádl Rogerová
Zdroj: Diana Radl Rogerova

Jak pracovat s vlastním talentem? Kdy začít s výběrem školy a v čem se liší studium v zahraničí? Na tohle všechno odpoví EduFestival, který 4. října 2022 do pražského Cubex Centra přivede odborníky na vzdělávání i studium v zahraničí, kouče, kariérní poradce i úspěšné mladé podnikatele a zástupce zahraničních škol.

O talentu bude mluvit třeba mentální kouč a bývalý trenér Jaromíra Jágra Marian Jelínek, o studiu na Oxfordu zase studentka Hana Bernhardová. Svoje zkušenosti z podnikání během studií předají mladí podnikatelé Jan Sláma, Anna Veselá nebo Libor Hoření. Všichni tři zakládali svoje projekty ještě během školy.

Foto: Worcester Academy

Na EduFestivalu budou i zahraniční střední školy.

Festival ale přinese spoustu dalších témat od využití technologií ve výuce po kompetence budoucnosti. Vrcholová česká manažerka a podnikatelka Diana Rádl Rogerová se bude zabývat například tím, jaké kompetence do dnešního digitálního světa potřebujeme a jak na to musí reagovat vzdělávací systém. 

Cílem akce je inspirovat studenty i jejich rodiče a přinést ty nejzajímavější informace a zkušenosti odborníků na vzdělávání. Řečníci vystoupí na dvou pódiích, účastníci festivalu mohou ale navštívit také kariérní centrum, kde si zdarma mohou projít osobnostním testem a poradit se s kariérním poradcem. Pro zájemce o studium v zahraničí je to unikátní možnost setkat se zástupci zahraničních středních škol z USA, Kanady i Velké Británie. Vstupenky jsou zdarma, stačí se jen registrovat na www.edufestival.cz

Diana Rádl Rogerová, keynote speaker EduFestival

Foto: Diana Radl Rogerova

Diana Rádl Rogerová je česká vrcholová manažerka a podnikatelka. Donedávna působila jako řídící partnerka společnosti Deloitte ČR, kde také zastávala roli Chief Strategic Officer pro Deloitte Europe. Za svou manažerskou a inovativní činnost byla několikrát zařazena do žebříčku TOP 25 žen Česka vydavatelství Economia a časopis Forbes ji opakovaně zařadil do žebříčku nejvlivnějších žen. Věnuje se také mentoringu a přednáší na konferencích o tématech ženského leadershipu, vzdělávání a nových technologiích.

Pro středoškoláky o talentu, výběru školy i kariéře

Festival studentům přinese přednášky a diskuse zaměřené na hledání talentu. Konzultant ve vzdělávání Petr Chára se bude věnovat tomu, jestli je potřeba hledat vhodnou školu a kdy nad tím začít přemýšlet. 

Pro rodiče o kvalitním vzdělávání v ČR i zahraničí

Během odpoledního programu účastníky čekají témata od budování rodinných firem, po diskusi o roli školy v rozvoji talentu. Diskutovat přijdou Bob Kartous z Pražského inovačního institutu, Pavla Lioliasová z Eduinu, ale i zástupci z řad oceňovaných učitelů Daniel Pražák nebo Marek Valášek. Posledním diskutujícím je podnikatel ve vzdělávání a majitel střední školy Tomáš Jízdný.

Pro školy o virtuální realitě i digitální hygieně

Dopolední program se zaměří na školy. Učitelé tak budou moci sdílet své zkušenosti v Poradním kruhu nebo se inspirovat přednáškou o využití virtuální reality ve výuce. 

Celou akci bude moderovat bývalá moderátorka a reportérka České televize Linda Bartošová.

Foto: EduFestival

Pozvánka na EduFestival

Vstupenky na festival jsou zdarma, kapacita festivalu je však omezená. Na webu www.edufestival.cz se tak mohou zájemci registrovat a získat základní nebo VIP vstupenku. VIP vstup jim umožní setkat se se zástupci zahraničních středních škol.

Přijďte se 4.10.2022 inspirovat a dozvědět o možnostech, které vám vzdělávání v ČR i v zahraničí otevírá.

Celý program i možnost registrace najdete na www.edufestival.cz. Festival se koná pod záštitou MŠMT, Středočeského kraje i Magistrátu hlavního města Prahy.

Nakoukněte do časopisu Heroine

V novém čísle Heroine najdete:

 • Šťastné a veselé v posteli!
  Lidi s feministickým pohledem na svět si prý užívají lepší sex než ostatní. Dokážou se totiž vykašlat na představy o tom, co je a není normální, a je pro ně zásadní vzájemný respekt. Heroine představuje první vydání věnované sexu. Buďte bez obav, že bychom chtěli někoho nebo něco soudit. Ať vás tenhle dárek příjemně naladí…
 • „Bylo to jako šlápnout na minu“
  Tak začíná článek Pavlíny, která krátce po 40. narozeninách dala průchod své touze po sexu, po cizích mužských tělech, po potěšení bez závazků. Potřebovala zjistit, kdo vlastně je. Text, u kterého se možná budete červenat, protože naráží na představy o tom, co se může a sluší.
 • Máte rádi áčko?
  Chtějí ženy anální sex, nebo se jen přizpůsobují mužské touze a představám z porna? Na to se v článku ptá Zuzana Kašparová, spoluautorka podcastu Vyhonit ďábla. Vyzpovídala několik žen, pro které je tato praktika důležitým zdrojem slasti, a připomíná, že penetrace není všechno.
 • Komu vadí svobodné ženy
  Na rozdíl od doby před pár lety už dnes v Česku jen málokdo veřejně hlásá, že když žena říká ne, myslí tím ve skutečnosti ano. Ten posun ovšem nenastal sám od sebe. Obrovskou zásluhu na něm má naše cover star, zakladatelka organizace Konsent a neúnavná čeřitelka stojatých sexistických vod Johanna Nejedlová.

a spousta dalšího čtení…