Diskuze k článku:

„Vybírám si tě znovu.“ Má smysl manželství na dobu určitou?

Váš komentář:

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

Dana | 29. 5. 2019 | 11:24

Nějak nevidím, jak by dočasné manželství pomohlo řešit problémy partnerského soužití.

Jaký by byl rozdíl rozvod vs. neprodloužení smlouvy? IMHO žádný? V případě, že to chtějí oba, tak i rozvod se dá pokud vím zvládnout hladce. Pokud jeden nechce, přišly by zřejmě výčitky a spory i v případě neprodloužení smlouvy.

V článku se píše, že 1 z 10 manželství nepřežije 5 let. Tj. pokud by první smlouva byla na těch 5 let, tak místo aby se 10 % lidí rozvedlo, tak by 90 % lidí muselo řešit administrativu spojenou s prodloužením. (Ano, chápu, že by (snad) byla jednodušší než ten rozvod, ale nějakou akci by to asi vyžadovalo.)

Co v případě, že se mezitím objeví děti, i třeba neplánované, ale rodiče už v manželství pokračovat nechtějí? Opět to bude ve výsledku stejný problém jako u rozvodu, akorát jinak pojmenovaný.

Navíc v dnešní době je asi dost běžné (čísla nemám), že spolu partneři nejprve žijí, klidně i několik let - není to už vlastně svým způsobem to pokusné manželství?

+12
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Všech 6 komentářů v diskuzi

cindy | 10. 11. 2019 | 02:51

najít pravou lásku kouzelníka? láska kouzlo kolečko, jehož práce ukázala výsledky? Volat / WhatsApp DR SUNNY +2349030731985. uzdravte se z zlomeného srdce „Jsem tak nadšený, že můj manžel je zpět poté, co mě opustil pro jinou ženu“ kontaktujte drsunnydsolution1@gmail.com, aby vám pomohl získat váš milenec ex naléhavě po rozpadu / rozvodu „Po 12 letech manželství jsem já a můj manžel byl v jedné hádce nebo jiný, dokud mě nakonec neopustil a přestěhoval se do Kalifornie, abych byl s jinou ženou. Cítil jsem, že můj život skončil a moje děti si myslely, že už nikdy neuvidí svého otce. Snažil jsem se být silný jen pro děti, ale nemohl jsem ovládat bolesti, které trápí mé srdce, mé srdce bylo plné bolestí a bolestí, protože jsem byl do svého manžela opravdu zamilovaný. Každý den a noc na něj myslím a vždy si přeji, aby se ke mně mohl vrátit, byl opravdu strach a já jsem potřeboval pomoc, tak jsem hledal pomoc online a já jsem narazil na web, který navrhl, že DR SUNNY může pomoci dostat zpět zpět rychle. Takže jsem cítil, že bych ho měl vyzkoušet. Kontaktoval jsem ho a on mi řekl co dělat a udělal jsem to, pak mi udělal kouzlo Láska. O 11 hodin později, můj manžel mi opravdu volal a řekl mi, že mu a dětem tolik chybí, tak úžasné !! Tak se vrátil ten samý den se spoustou lásky a radosti a omluvil se za svou chybu a za bolest, kterou způsobil mně a dětem. Od toho dne bylo naše manželství silnější než dřív, vše díky DR SUNNY. je tak silný a rozhodl jsem se podělit se o svůj příběh na internetu, že DR SUNNY je skutečný kouzelník, který se budu vždy modlit, aby žil dlouho, aby pomohl svým dětem v době potíží, pokud jste tady a potřebujete zpět svého milence zpět nebo si své manželství rychle uložte. Už neplakejte, kontaktujte nyní DR SUNNY. Zde je jeho kontakt, napište mu na adresu: drsunnydsolution1@gmail.com nebo zavolejte / WhatsApp him: + 2349030731985, na vaši laskavost nikdy nezapomenete. Cindy Wanderly tvoří USA.

0

Jura | 29. 10. 2019 | 00:45

Hm, to je tak zajímavý článek, až je úplně nezajímavý. Degraduje cokoli "nad" lidsky - animálního na onu klasickou, v dnešní době nejpohodlnější pózu. Nejsme schopni překonat jeden den bez bolesti, nejsme schopni překonat jeden týden v nesouznění v partnerských vztazích. Nejsme schopni vzít na sebe závazek partnerského života se vším, co k tomu patří. Až na věky věků. Další příspěvek k rozmělnění, další možnost se schovat a na jeviště vlastní neschopnosti postavit kulisu podobného charakteru.

Bylo by mi líto vlastních dětí, kdyby si podobný názor vzaly za svůj a životně jej deklarovaly.

0

DUŠANKA FRANTIŠEK | 1. 7. 2019 | 12:04

Dobrý den, přátelé, jmenuji se DUŠANKA FRANTIŠEK Jsem z olomouckého města. Později jsem se přestěhoval do Liverpoolu. Mezi námi nebyla žádná komunikace. Rodiny a přátelé mě nechali pustit, zapomenout na manželství a jít dál svým životem. Nechtěl jsem se oženit s někým jiným, protože jsem hluboko dole, stále miluji svého manžela. Byl jsem v tolik bolesti a zmatku, až jsem si přečetl svědectví on-line o tom, jak Drigbinovia setkání s rozbitým manželstvím s pomocí jeho lásky kouzlo moc. Četl jsem tolik svědectví o tom, jak pomohl zastavit rozvod a přivést k nim lidi, kteří jsou bývalí milenci, a moje víra byla obnovena. Musím okamžitě kontaktovat Drigbinovia, o několik minut později, odpověděl a poučil mě, co mám dělat, poté, co jsem se setkal s nezbytným požadavkem, o dva dny později poté, co seslal kouzlo, byla mezi mnou a mým manželem obnovena komunikace. Vlastně mi klečí a prosil mě, abych mu zapomněl a odpustil mu. Můj vztah je nyní v rovnováze a můj manžel mě každý den miloval. Jeho kouzla dělala zázraky a náš vztah je nyní silnější než předtím a nic nás nemůže znovu oddělit. Navštívil jsem tolik internetových stránek, které hledají pomoc, vypadalo to beznadějně, až jsem přišel do kontaktu s Drigbinovia skutečným mužem, který mi pomohl obnovit mé rozbité manželství. Pokud máte podobný problém ve svém manželství, chcete, aby váš manžel nebo manželka, aby vás znovu miloval, máte někoho, koho milujete a chcete, aby vás miloval na oplátku, máte ve svém vztahu jakoukoli výzvu. Drigbinovia spell temple je řešením a odpověď na váš problém, kontaktujte ho ještě dnes prostřednictvím e-mailu. doctorigbinovia93@gmail.com, můžete mu také zavolat nebo přidat jej do aplikace Whats-app: +2348144480786 a sdílet úžasné svědectví stejně jako já

0

Iva | 2. 6. 2019 | 11:06

Nějak pak postradám smysl toho manželství, pokud by bylo na dobu určitou.

+2

Dana | 29. 5. 2019 | 11:24

Nějak nevidím, jak by dočasné manželství pomohlo řešit problémy partnerského soužití.

Jaký by byl rozdíl rozvod vs. neprodloužení smlouvy? IMHO žádný? V případě, že to chtějí oba, tak i rozvod se dá pokud vím zvládnout hladce. Pokud jeden nechce, přišly by zřejmě výčitky a spory i v případě neprodloužení smlouvy.

V článku se píše, že 1 z 10 manželství nepřežije 5 let. Tj. pokud by první smlouva byla na těch 5 let, tak místo aby se 10 % lidí rozvedlo, tak by 90 % lidí muselo řešit administrativu spojenou s prodloužením. (Ano, chápu, že by (snad) byla jednodušší než ten rozvod, ale nějakou akci by to asi vyžadovalo.)

Co v případě, že se mezitím objeví děti, i třeba neplánované, ale rodiče už v manželství pokračovat nechtějí? Opět to bude ve výsledku stejný problém jako u rozvodu, akorát jinak pojmenovaný.

Navíc v dnešní době je asi dost běžné (čísla nemám), že spolu partneři nejprve žijí, klidně i několik let - není to už vlastně svým způsobem to pokusné manželství?

+12

ludmila | 27. 5. 2019 | 15:23

Ano, ale rozvody jsou výnosným byznysem, pro právníky,takže, bohužel, nic z výše popsaného nebude možné.Vždyť jde "jenom " o peníze.

0