Heroine do schránkyPředplatit časopis
Předplatné časopisu

Diskuze k článku:

„Nepiju skoro tři týdny a není mi líp.“ Deník Suchýho února 2

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Jan | 17. 2. 2021 9:37

Bolek Polívka, který má s alkoholem celkem rozsáhlou praxi, kdysi rozebíral, že je důležité, proč člověk pije. Pokud pije, protože mu je dobře, je v pohodě a může v klidu popíjet. Když ale pije proto, aby mu bylo dobře, už je někdo jiný a tomu někomu se říká alkoholik.
Myslím, že opačně to platí taky. Pokud abstinujete, protože vám to tak vyhovuje nebo potřebujete třeba z důvodu práce být "čistí", a jste s tím srovnaní, abstinence vám vadit nebude.
Pokud si myslíte, že nějaká "očista" vyřeší vaše problémy a začnete se do toho nutit, nic se nevyřeší, jen si vyrobíte další problém.

+11
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Diskuze k článku:

Jan | 20. 2. 2021 11:22

Akce typu " Suchý únor" atd. jsou absolutní nesmysl. Jako případně duben bez vajec, červen bez másla,srpen bez kalhot, listopad bez utírání zadku.......
A teď záleží na cenzorovy,jak rozhodne o tom co si můžu myslet a co mohu říkat a jaký musím mít názor.

0

Václav | 20. 2. 2021 11:20

Když pijete rozumně, není důvod to přerušovat. K obědu si dávám 1 plzeň, po večeři " čtvrtečku"
kvalitního vína a po každém příchodu domů z obchodu nebo z MHD si lehce vykloktám domácí
hruškovicí. Covid má ze mně takovou hrůzu, že se neodváží přiblížit se na 10 m !

0

Jouda | 23. 2. 2021 2:15 | reakce na Václav - 20. 2. 2021 11:20

Mam znameho, ktery si stejnym monzstvim alkoholu (4 piva behem dne) privodil silnou cirrhozu jater. A ve svem veku je.neperspektivni na transplantaci.
Defacto ceka.na.smrt.

0
Zobrazit komentovanou zprávu

Nepivoda | 18. 2. 2021 16:16

Alkohol je silný soupeř,vždy je vítězem,jenom pár jedinců s ním dokáží remizovat ...

+1

Jana Nováková | 18. 2. 2021 14:42

Přestala jsem pít ,ze dne na den. Proč - má přítelkyně zavřela svůj bar a protože nikam jinam jsem chodit nechtěla. Je to dva a půl roku. A také mi není líp. Dříve jsem v pohodě zvládala domácnost, volnočasové aktivity,vyřizování různých pochůzek a teď mám se vším problém,doma chaos a ani já se necítím lépe. Mladší o pět let jak píší lékaři ,rozhodně nevypadám , spíš,,uondanější,,. Radost a nadšení je v ,,čudu,,.

+1

Jan | 17. 2. 2021 9:37

Bolek Polívka, který má s alkoholem celkem rozsáhlou praxi, kdysi rozebíral, že je důležité, proč člověk pije. Pokud pije, protože mu je dobře, je v pohodě a může v klidu popíjet. Když ale pije proto, aby mu bylo dobře, už je někdo jiný a tomu někomu se říká alkoholik.
Myslím, že opačně to platí taky. Pokud abstinujete, protože vám to tak vyhovuje nebo potřebujete třeba z důvodu práce být "čistí", a jste s tím srovnaní, abstinence vám vadit nebude.
Pokud si myslíte, že nějaká "očista" vyřeší vaše problémy a začnete se do toho nutit, nic se nevyřeší, jen si vyrobíte další problém.

+11

Al-Kholik | 17. 2. 2021 7:28

Zvláštní, autorce asi chybí ještě něco dalšího. Mně se už po dvou dnech abstinence pročistily smysly a zlepšila vnímavost. Například jsem si všiml, že mi v kuchyni po stole lezou takoví malí broučci. Dost zvláštní, až doteď jsem je úplně přehlížel.

+5

Vincent | 17. 2. 2021 5:49

Jednou ročně na pár týdnů si dám abstinenci. Nemám s tím problém.
Teď po koronaviru už nepiju 11 týdnů. Napiju se, až budu mít na to chuť.

+4

Monika | 17. 2. 2021 16:19 | reakce na Vincent - 17. 2. 2021 5:49

Přesně.Take nemám ,po covidu ,chuť na alkohol. Držím dva měsíce.

+1

michal | 17. 2. 2021 3:36

Já tedy chlastám celý život a je mi moc fajn! Abstinence je velmi nebezpečná !

+9

luděk | 17. 2. 2021 16:40 | reakce na michal - 17. 2. 2021 3:36

Nevim kolik ti je ,ale znal jsem párbouráku co takhle machrovali a věř mi dobře nedopadli.Pivo si dám skoro denně,ale suchej unor mám poprvé ažádný stresyje 17.2 je dobrý si to zkusit.Žádná klepatura jako ti bouráci nakonec zežloutli chytlo je játro a šli do kytek-hodně zdraví a vyžahlejch piv a panáku

+2