Heroine do schránkyPředplatit časopis 
Předplatné časopisu

Diskuze k článku:

„Nepřipadala jsem si dost znásilněná, abych si řekla o pomoc.“ Jak reagovat, když se vám někdo svěří

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

ta eva | 28. 11. 2022 23:19

Znovu a znovu se cítím zneuctěna, co někdo pronese jenom jakoby nic a směrem k ženám, že mají více rodit. Jak to takový člověk vůbec může veřejně, někde na schůzi, takhle říct.
Anebo používaní takové té terminologie, prý "tělo ženy je u r č e n o pro to, aby byly dopraveny spermie k vajíčku...a rostl v něm plod", (když chce někdo argumentovat proti výchově dětí rovnakopohlavními partnery, v domnění, že tohle je to, co nevědí a je nutno lidi právě o tomhle z výše biologie poučovat).
Tyhle výrazy jsou tolik odlištěné, že svádějí ženu brát jenom jako tělo ženy, ne ženy jako jednotlivé, odlišné osoby, mající vlastní integritu, kterou jim už jenom těmito stupidními výroky narušujete. A to je vlastně již ve své podstatě vzorec znásilnění. Sahání, vstupování, zacházení s někým jako bezduchým mobiliárem, o kterém se mluví kde a jak si kdo zmyslí, s kterým se zachází a přemísťuje taky tak.
Už jen to, jak někteří (duchovní, politikové, biologové, lékaři, a jiní) bezostyšně rozebírají, jak by měly ženy více rodit, působí na ženy devastujíce, protože vynáší jako na veřejné trhoviště to, co je intimní a skryté a má zůstat v pokoji a soukromí, jakoby tu ženu samotnou vyvedli před dav, strhali z ní šaty a ukazovátkem upoutávali pozornost na intimní místa jako na naučném exponátě.
Mnoho žen je touhle prostořekostí dotčeno a znásilňováno. Jejich intimita je narušována. Intimita zejména mentální, násilným vsouváním obrazů někým neotesaným, (neobřezané mysli a řeči), do mysli, představ a cítění žen, aby se pořád zabývali jenom tím, co jim zvenčí nanutí a neměly vlastní vnitřní autentické prožívání, jak jim do toho pořád někdo zasahuje a ruší ty jemné energie

+3
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Pinochet | 25. 11. 2022 11:22

Citace - B / 25. 11. 2022 09:03

....Mě teda taky pár lidí obtěžovalo, ale nějak to nebylo tak drastický, abych si o tom potřebovala s někým povídat a na policii už vůbec ne, stačilo, když jsem tam šla ohlásit krádež kabelky ve stylu: jo, vy jste nebyla střízlivá, tak to jste si ji určitě ukradla sama!

Vzhledem k souboru vašich diagnóz, nejeví se tato možnost jako zcela nepravděpodobná.

-3

Diskuze k článku:

antifeminista | 29. 11. 2022 6:35 | reakce na ta eva - 28. 11. 2022 23:19

Víte, oni politici a různé jiné skupiny pronášejí různé věci o různých lidech, nejen o ženách. Tito lidé při mnoha příležitostech považují za bezduchý mobiliář i muže, když se jim to hodí. Není žádný důvod brát si jejich kecy osobně. A nemyslím, že je důvod chápat to jako znásilnění - odlidštění ano, protože pro tyto lidi jsme všichni jen čísla, nebo odečitatelné položky, ale znásilnění to není. Mám pro Vaše pocity pochopení, ale nemyslím, že je nevyhnutelné kecy těch nahoře chápat takto.

0
Zobrazit komentovanou zprávu

Requiem za sen | 29. 11. 2022 0:49

Ta eva: nutně potřebuju vsunout něco neotesaného.

0

ta eva | 28. 11. 2022 23:19

Znovu a znovu se cítím zneuctěna, co někdo pronese jenom jakoby nic a směrem k ženám, že mají více rodit. Jak to takový člověk vůbec může veřejně, někde na schůzi, takhle říct.
Anebo používaní takové té terminologie, prý "tělo ženy je u r č e n o pro to, aby byly dopraveny spermie k vajíčku...a rostl v něm plod", (když chce někdo argumentovat proti výchově dětí rovnakopohlavními partnery, v domnění, že tohle je to, co nevědí a je nutno lidi právě o tomhle z výše biologie poučovat).
Tyhle výrazy jsou tolik odlištěné, že svádějí ženu brát jenom jako tělo ženy, ne ženy jako jednotlivé, odlišné osoby, mající vlastní integritu, kterou jim už jenom těmito stupidními výroky narušujete. A to je vlastně již ve své podstatě vzorec znásilnění. Sahání, vstupování, zacházení s někým jako bezduchým mobiliárem, o kterém se mluví kde a jak si kdo zmyslí, s kterým se zachází a přemísťuje taky tak.
Už jen to, jak někteří (duchovní, politikové, biologové, lékaři, a jiní) bezostyšně rozebírají, jak by měly ženy více rodit, působí na ženy devastujíce, protože vynáší jako na veřejné trhoviště to, co je intimní a skryté a má zůstat v pokoji a soukromí, jakoby tu ženu samotnou vyvedli před dav, strhali z ní šaty a ukazovátkem upoutávali pozornost na intimní místa jako na naučném exponátě.
Mnoho žen je touhle prostořekostí dotčeno a znásilňováno. Jejich intimita je narušována. Intimita zejména mentální, násilným vsouváním obrazů někým neotesaným, (neobřezané mysli a řeči), do mysli, představ a cítění žen, aby se pořád zabývali jenom tím, co jim zvenčí nanutí a neměly vlastní vnitřní autentické prožívání, jak jim do toho pořád někdo zasahuje a ruší ty jemné energie

+3

Tiv | 28. 11. 2022 0:27

jo, jasně, jít fňukat k poldům, kteří stejně prdku vyřeší, a pak muset vysvětlovat, jak se ocitl otisk mojí boty na násilníkově zadku. nebo nějaká ta zlomeninka.
znám holku, kterou kamarádka přiměla podat trestní oznámení v době, kdy se přes to už skoro přenesla a neměla chuť se v tom znovu rýpat, - a výsledkem byla docela hnusná pomsta jeho kámošů. bez důkazů, nejsou blbí.

-2

B | 25. 11. 2022 12:07

Citace - Pinochet / 25. 11. 2022 11:22

Vzhledem k souboru vašich diagnóz, nejeví se tato možnost jako zcela nepravděpodobná.

Kdybych si ukradla kabelku sama, tak o tom vím.:D
Co se polišů týká, tak platí pár pravidel.
Chovat se k nim s vážností, i když vypadají jak retardi, mlátí do klávesnice jedním prstem a ptají se kolegy jaké napsat kde i/y.
Také nikdy nezmiňovat alkohol (natož drogy) nebo místo, kde by se alkohol nebo drogy mohly nacházet (diskotéka, bar).
Nikdy neříkat pravdu, ta je na ně většinou moc komplikovaná a mají pocit, že jim lžete. Chce to tedy vymyslet neprůstřelnou lež.
Nezmiňovat pčíjmení osob, která nezní ultračesky, nebo hned dodat, že je dotyčný/á z nějaké dost hoch země.
..a hrát úplnou chudinku.
Pak se policisté snaží pomáhat. Ono holt když berou lidi podle počtu kliků, tak to tak prostě je.

+1

Pinochet | 25. 11. 2022 11:22

Citace - B / 25. 11. 2022 09:03

....Mě teda taky pár lidí obtěžovalo, ale nějak to nebylo tak drastický, abych si o tom potřebovala s někým povídat a na policii už vůbec ne, stačilo, když jsem tam šla ohlásit krádež kabelky ve stylu: jo, vy jste nebyla střízlivá, tak to jste si ji určitě ukradla sama!

-3

B | 25. 11. 2022 9:03

He...jsem si vzpomněla, když mi bylo cca patnáct, tak jeden kluk mi říkal, že ho obtáhl nějakej chlap v jednom pajzlu na záchodě. Ten kluk předtím chodil do vedlejší třídy, tak jsem ho znala od vidění a říkal mi to v hospodě trochu ožralej. On se tím ale extra netajil, říkal to tak nějak všude, jen jít s tím na policii ho jaksi vůbec nenapadlo (ono by se mu stejně asi žádné pomoci a vyšetřování nedostalo, maximálně by ta hospoda dostala pokutu, že mu tam nalejvali) a ten styl kterým to říkal byl skoro jak kdyby se chlubil nějakým ujetým zážitkem...třeba tím, že jste přežili autonehodu nebo tak.
Je fakt, že on byl trochu zvláštní, ale neřekla bych, že si to vymyslel.
Mě teda taky pár lidí obtěžovalo, ale nějak to nebylo tak drastický, abych si o tom potřebovala s někým povídat a na policii už vůbec ne, stačilo, když jsem tam šla ohlásit krádež kabelky ve stylu: jo, vy jste nebyla střízlivá, tak to jste si ji určitě ukradla sama!

+2