Diskuze k článku:

Skauting, škola pro život. Trenažér odolnosti, sebedůvěry i demokratických hodnot

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

umfa | 3. 7. 2021 16:53

Skauti bojují proti lidské blbosti, tak to holt občas od někoho schytaji :D

Ad očkování - já proti covid-19 očkovaný jsem protože a) ho nechci dostat, následky totiž mohou být vážné, b) seznam nemocí mi dává za pravdu:
neštovice - celosvětově vymýceny očkováním,
obrna - v regionu vymýcena očkováním,
tuberkulóza - v regionu téměř vymýcena očkováním,
záškrt - v regionu vymýcen očkováním,
tetanus - v regionu vymýcen očkováním,
virová hepatitida B - v regionu velká část populace imunní díky očkování,
černý kašel - v regionu vymýcen očkováním,
zarděnky - v regionu vymýceny očkováním,
spalničky - v regionu velká část populace imunní díky očkování.

+7
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

tamtam | 2. 7. 2021 10:09

co jsi zač? důchodce, co vede svatou válku za svou jedinou pravdu? povýšený nezaměstnaný boomer, co má komplexy? placený troll? o co ti jde, že tady neustále plácáš stohy hoven u každého článku? připadáš mi jako manipulátor.

-9
Zobrazit komentovanou zprávu

Diskuze k článku:

umfa | 3. 7. 2021 16:53

Skauti bojují proti lidské blbosti, tak to holt občas od někoho schytaji :D

Ad očkování - já proti covid-19 očkovaný jsem protože a) ho nechci dostat, následky totiž mohou být vážné, b) seznam nemocí mi dává za pravdu:
neštovice - celosvětově vymýceny očkováním,
obrna - v regionu vymýcena očkováním,
tuberkulóza - v regionu téměř vymýcena očkováním,
záškrt - v regionu vymýcen očkováním,
tetanus - v regionu vymýcen očkováním,
virová hepatitida B - v regionu velká část populace imunní díky očkování,
černý kašel - v regionu vymýcen očkováním,
zarděnky - v regionu vymýceny očkováním,
spalničky - v regionu velká část populace imunní díky očkování.

+7

prostě Filip | 3. 7. 2021 9:48 | reakce na Pavel Mašek - 3. 7. 2021 9:10

Covid bych do toho moc netahal. Je apriori jasné, že to, co skauti dělají či nedělají, bude každý vmínat jen podle toho, jak se sám staví ke covidu. Pokud skauti pomáhají s očkováním, tak proto, že v tom jako ostatní podporovatelé vidí věc čistě zdravotní, a tedy ze svého pohledu žádné ideály nezrazují. Odpůrci očkování v tom zase odmítají vidět cokoliv jiného, než věc politickou, a proto budou jejich zapojení vnímat právě jako zradu ideálů a myšlenek skauta. Tyhle dva pohledy na věc nemají společný průnik, který by umožňoval budoucí shodu, takže z pohledu diskuze jde o slepou uličku, kterou nemá cenu se ubírat, pane Mašku.

+5

Pavel Mašek | 3. 7. 2021 9:10

Aktuálně se vedení skauta bohužel dle "demokratických hodnot" opravdu nechová, zradili skauty, zradili jejich ideály.
Skauti, kteří se tajně scházeli po zákazu skauta Němci, dál měli své tajné oddíly po druhém zrušení skauta v r. 1969, pořádali i během normalizace výpravy na Ivančenu, teď, v covidismu, zakázali schůzky a zbaběle "postupují s respektem ke zjištěním vědy, k nařízením orgánů země..." Hanba !!! Dokonce se zapojili do očkovací kampaně !!!
Ne všichni skauti zradili své ideály, vím o oddílech, které se navzdory covidismu vedení skauta scházely.
Bylo by ovšem na čase, aby se ti normální skauti absolutně distancovali od svých oficiálních vůdců, kteří jsou hanbou skauta a jeho myšlenek.

-6

prostě Filip | 2. 7. 2021 14:17 | reakce na tamtam - 2. 7. 2021 10:09

Téda, co všechno ty se v mých příspěvcích nesnažíš najít, úplnej Columbo...

0

tamtam | 2. 7. 2021 10:09 | reakce na prostě Filip - 2. 7. 2021 6:52

co jsi zač? důchodce, co vede svatou válku za svou jedinou pravdu? povýšený nezaměstnaný boomer, co má komplexy? placený troll? o co ti jde, že tady neustále plácáš stohy hoven u každého článku? připadáš mi jako manipulátor.

-9

prostě Filip | 2. 7. 2021 6:52 | reakce na Wilibald - 1. 7. 2021 23:40

Díky, že ses označil za trola. Ušetřils nám kupu času.

0

Wilibald | 1. 7. 2021 23:40 | reakce na prostě Filip - 1. 7. 2021 10:02

lol. jak jste se oba nechali vytrollit :-D asi trefa do černého

-2

umfa | 1. 7. 2021 10:48 | reakce na tamtam - 1. 7. 2021 9:27

Pěkný citát, ovšem původně ne Halíkův, ale z budovatelského tisku z počátku padesátých let. Taky nadšenci plní fantasmagorických představ budovali nový svět, až se jim rozpadl jako domeček z karet, ani policejní síla a zastrašovací strategie nepomohla. Já bych tu jen nerad svým dětem po nás nechal takový domeček z karet, který pár lidí použije jako výtah k moci a penězům a pak ho bez zájmu nechá spadnout.

+1

prostě Filip | 1. 7. 2021 10:02 | reakce na tamtam - 1. 7. 2021 9:27

Krásně jste vytrhl/a výrok pana Halíka z kontextu, jen co je pravda. A není nad to, když Vám někdo podsouvá SVOJE představy o tom, jak se VY máte cítit, a pak Vás na základě těchto SVÝCH představ označí za zoufalce. Přímo ukázkový slaměný panák :-D . Takže jen pro vyjasnění - žádný "můj svět" nekončí. Pokud bych tímto pošahaným způsobem, který se mi tu napůl povýšenecky a napůl zoufale snažíte podsouvat, skutečně uvažoval, jakože neuvažuji, pak by ten "můj svět" v první řadě zahrnoval jen mou sociální bublinu, do které bych pustil jen to, čemu podle Vás "rozumím". Takže klídek. :-D

+1

tamtam | 1. 7. 2021 9:27 | reakce na prostě Filip - 30. 6. 2021 14:57

píše o vás (a jiných mužích zde, jako je umfa a podobně) Halík: "zoufalství člověka, který cítí, že jeho svět končí a život se ubírá cestou, kterou nečekal a které nerozumí".

-1

prostě Filip | 30. 6. 2021 14:57 | reakce na 41 - 30. 6. 2021 14:38

.... prohlásil levičáckej snowflake a šel prodat své akcie Pionýra...

-1

41 | 30. 6. 2021 14:38 | reakce na umfa - 30. 6. 2021 9:36

a hlavně méně umfů

-1

Gustav | 30. 6. 2021 11:56

Je na ministrovy školství aby pochopil a následně propagoval o co tady jde. Jestli toto školství nepochopí, tak je nejvyšší čas školy zavřít

0

Tomek | 30. 6. 2021 10:05 | reakce na umfa - 30. 6. 2021 9:36

Z techto spolku by urcite vzeslo i mene transuchylu, veganu , ER a podobnych deviantu.

0

umfa | 30. 6. 2021 9:36

Krásná myšlenka která by neměla nikdy zapadnout. Kdyby takovou zkušeností prošlo každé dítě, možná bychom měli míň snowflakes a levičáků :-)

+4

Karel Neuschl | 30. 6. 2021 8:30

Dlužno říci, že ke stejným principiálním hodnotám vedou děti i další dobrovolnické spolky, jako jsou tomíci, junáci, ochránci přírody. Společným jmenovatelem je ale vždy dobrovolnictví ze strany vedoucích a chuť udělat svět lepším. Z vlastní zkušenosti mohu ale říct, že vyrůstání v inspirativní komunitě, jako jsou právě tyto oddíly je vklad, který ovlivňuje hodnotový systém a postoje na celý život.

+3