Chci být ajťačkou

Proč to zkusit?

IT vás zajistí

IT vás zajistí

Budete flexibilní a nezávislé. Zkrácené úvazky totiž nejsou v IT „sprosté slovo“. Programovat můžete klidně s nemocným dítětem z domova. Technologický svět navíc trpí na nedostatek odborníků a odbornic – práce je tedy v oboru poměrně dost. Jen v roce 2020 bylo otevřeno 12 300 pracovních pozic. Kolik jich bude letos?

IT vás potřebuje

IT vás potřebuje

Diverzita, různorodost, odbornost a čerstvý pohled na věc – to jsou ženy v IT. V Česku pracuje v technických oborech přibližně jen 10 % žen. Není to škoda? Nebudeme podporovat přežitý stereotyp, že je IT mužskou doménou. Ženy a jejich schopnosti jsou v tomto oboru nepostradatelné. Navíc první programátorkou byla právě žena. K programování nepotřebujete speciální talent, ale zvídavost, chuť se učit a čas.

IT vám umožní rychle růst

IT vám umožní rychle růst

Když se do toho položíte intenzivně, může stačit i půl roku vzdělávání, abyste byly připraveny na první práci v IT. V té dostanete kolem 35 000 Kč, ale začátečnice se shodují, že na vyšší mzdy se lze propracovat překvapivě brzy. Průměrný plat ajťaček je 62 000 Kč. Seniorní ajťačka po 5 letech praxe si vydělá až 100 000 Kč.

Kurzy

Zdarma
Coursera

Online platforma s free i placenými kurzy

Platforma, na které najdete spoustu online kurzů o programování různých úrovní. Coursera spolupracuje s univerzitami. Nabídka kurzů je obrovská – najdete jich tu přes 4000. Největší výhoda je, že spousta jich je zdarma nebo za symbolický poplatek.

Zdarma
Udemy

Online platforma s kurzy pro začátečníky i pokročilé

Platforma s kurzy se 150000 kurzy z různých odvětví. Pro začátečníky je tam navíc spousta programovacích kurzů zdarma. Můžete si nejprve zkusit, jestli vás daný jazyk bude bavit, a pak si prohlubovat znalosti v placených kurzech.

Zdarma
Czechitas

Online i offline kurzy, které usnadňují orientaci v IT

Spousta kurzů online i offline. Ty online si můžete za registraci vyzkoušet zdarma. Od HTML/CSS online přes PYTHON či JavaScript online.

Placený
Digitální akademie Czechitas

Digitální akademie, která podporuje ženy v IT

S akademií získáte znalosti z oblasti datové analýzy, testování, nebo webového vývoje, které si procvičíte na vlastním projektu. Navíc můžete očekávat i kariérní poradenství, trénink sof-skills, propojení na partnerské firmy a šanci nahlédnout do jejich práce a firemní kultury.

Placený
Green Fox Academy

Akreditovaný intenzivní kurz programování

Státem akreditovaný bootcamp, který vám umožní se stát juniorní programátorkou bez předchozích znalostí. První zaměstnání vám hledají se 100% garancí, pokud by se jim to nepodařilo, vrátí vám celé školné.

Placený
Coding Boot Camp Praha

12týdenní kurz programování

Kurz, který vám za 3 měsíce předá základy programování v jazycích JavaScript a PHP. Jakožto absolventky kurzu pak máte 90% šanci na získání nové práce v IT.

Doporučená literatura

Web ostrý jako břitva

Web ostrý jako břitva

Jan Řezáč

První česká kniha o návrhu webu
Po přečtení knihy budete rozdýchávat ztrátu iluzí o webdesignu. Ale zamyšlení nad svým procesem návrhu a doporučená literatura v každé kapitole vás vystřelí na dráhu úspěšné webdesignérky.

Koupit knihu
Programujeme v Pythonu

Programujeme v Pythonu

Peter Kučera

Chcete poznat nový populární programovací jazyk? Víte, že s programovacím jazykem Python pracují i v Googlu, Faceboooku a CERNu? Nabízíme vám novou učebnici, která dodržuje nejen didaktické zásady, ale zároveň podporuje kreativitu a hravost, která je v každém z nás.

Koupit knihu
Programování pro úplné začátečníky

Programování pro úplné začátečníky

Radek Hylmar

Chcete proniknout do základů programování, ale všechny příručky se vám zdají složité? Ať už se učíte programovat ve škole, nebo jako samouk, kniha z edice Pro úplné začátečníky vás prvními kroky provede přístupnou formou.

Koupit knihu
Tvorba www stránek v HTML a CSS

Tvorba www stránek v HTML a CSS

Marek Laurenčík

Kniha je určena zájemcům o tvorbu webových stránek, kteří se nespokojí s využitím redakčních systémů, jako je Word Press nebo Joomla a chtěli by si vytvořit stránky po svém.

Koupit knihu
JavaScript Okamžitě

JavaScript Okamžitě

Ara Pehlivanian a Don Nguyen

V osmi kapitolách vás autoři provedou JavaScriptem jednoduchou formou od úplných základů na praktických příkladech. Za víkend se naučíte pracovat s proměnnými, typy, datovými strukturami, využívat cykly, objekty a funkce.

Koupit knihu
C#

C#

Pavel Bory

Chcete začít s programováním v C#? Nenašli jste zatím publikaci, která by vše vysvětlila jednoduše od úplných základů? C# bez předchozích znalostí nevyžaduje žádné dřívější zkušenosti s programováním. Jednoduchou formou na příkladech se postupně seznámíte se základy programovacího jazyka C#.

Koupit knihu

Naši partneři

Randstad

Randstad

personální agentura

Globální lídr v poskytování HR služeb, který působí v 38 zemích světa. Každý rok nachází více než dvěma milionům lidí smysluplnou práci. Denně dokážou zajistit stálou práci minimálně jednomu člověku. Své kandidáty si konzultanti Randstatu pečlivě hýčkají a jsou s nimi v pravidelném kontaktu. Věří totiž tomu, že práce je v životě každého člověka jednou z podmínek spokojenosti. Jejich posláním je propojit dva ideální protějšky, které se perfektně doplní – najít správné talenty pro firmy a skvělé firmy pro lidi. Randstad mění každodenně životy svých klientů i kandidátů k lepšímu.

Asseco Solutions

Asseco Solutions

informační systémy

Asseco Solutions je největším producentem informačních systémů HELIOS na českém a slovenském trhu. Společnost se zabývá nejen vývojem, ale také implementací a podporou specializovaných systémů pro organizace v nejrůznějších oblastech působení. Její produktové portfolio sahá od informačních systémů pro podniky zabývající se výrobou, obchodem či službami, přes produkty pro oblast veřejné správy, až po ty, které pokrývají specializované potřeby firem. Všechny produkty jsou doplněné širokou nabídkou služeb a partnerských řešení. Asseco Solutions je nositelem certifikátu kvality ISO 9001:2015 a je členem nadnárodní skupiny Asseco Group.

Unicorn

Unicorn

IT řešení, informační systémy

Renomovaná evropská společnost poskytující největší informační systémy a řešení z oblasti informačních technologií. Působí na trhu již od roku 1990 a vytvořila řadu špičkových a rozsáhlých řešení, která používají nejvýznamnější podniky z různých odvětví. Zároveň provozuje internetové služby Plus4U, ve kterých nabízí široké portfolio služeb pro malé a střední podniky, ahlavně pro lidi. V internetové službě Plus4U si každý vytvoří svůj digitální prostor a propojí se s digitálními prostory jednotlivců, podniků a organizací. Firma disponuje detailními znalostmi z celého spektra podnikatelských odvětví. Rozumí principům jejich fungování, ale i specifickým potřebám svých zákazníků.

Datamole

Datamole

umělá inteligence

Společnost patří k předním českým firmám v oblasti aplikované datové vědy a umělé inteligence. Od roku 2015 pomáhá společnostem v sektorech zemědělství, strojírenství, výroby nebo potravinářství plně využívat potenciál dat z jejich zařízení. Umožňuje jim tak vylepšovat produkty, služby a procesy. Úspěšně implementovali více než 100 projektů v oblasti umělé inteligence. Záleží jim na to, aby jejich práce dávala smysl a měla pozitivní dopad na společnost.

Czechitas

Czechitas

vzdělávání žen

Prvotní myšlenkou při zakládání Czechitas bylo vzdělávat ženy, aby získaly práci v IT.
Dnes se snaží nadchnout do technologií i děti a mládež a ukázat jim, že i oni se můžou stát tvůrci, kteří pomocí technologií změní svět. Informační technologie vyučují hravou formou, při které si studenti procvičí logické myšlení. Czechitas je tady pro ty, kdo chtějí získat práci v IT, ale i pro jedince IT nepolíbené, kteří si jen chtějí rozšířit obzory a mít přehled, co se pod IT zkratkou vlastně ukrývá.

Partneři projektu

Randstad
Asseco Solutions
Unicorn
Datamole
Czechitas
Jobs
Martinus.cz
Green Fox
ČMAPM
Red Hat