Heroine do schránkyPředplatit časopis 
Předplatné časopisu

Jak si zajistit pravidelný pasivní příjem

BrandstoryPráce
PR článek
| 17. 1. 2022
Jak si zajistit pravidelný pasivní příjem
Foto: Pixabay.com

V dnešní době stále více lidí pracuje na volné noze. Nemalým pomocníkem je internet, který nabízí řadu možností, jak si skrze něj vydělat peníze. Lze ovšem úspěšně vydělávat i bez práce?

Každý jistě někdy snil o tom, že vyhraje jackpot v loterii, začne si užívat života a starosti všedních dní pustí z hlavy. Představy o tom, jak podat výpověď v zaměstnání a do konce života nemuset pracovat, jsou sice krásné, ovšem pro většinu z nás nereálné.   

Nemuset chodit každý den do zaměstnání a přesto vydělávat, už však tak nereálná představa není. Jak toho docílit? Stačí znát odpověď na otázku, jak vydělat peníze na internetu.

Hned na začátku je ovšem potřeba říci, že to není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Pokud by to bylo tak snadné, dělali by to všichni.

Budování stálého toku pasivních příjmů vyžaduje úsilí, čas a z počátku většinou i peníze. Důležité je nenechat se odradit možnými počátečnímu neúspěchy. Z dlouhodobého horizontu totiž pasivní příjem může zajistit slušný příjem.

Je však třeba být realista. Budování pasivního příjmů rozhodně není zadarmo a vyžaduje aspoň nějaké úsilí.

Co je pasivní příjem

Pasivní příjem jsou peníze, které člověk vydělává, aniž by musel aktivně pracovat za plat. Lze říci, že nechává peníze pracovat nepřetržitě za sebe a pro sebe. Velmi jednoduše řečeno to jsou peníze bez práce.

Dříve byl za pasivní příjem považován především příjem z pronájmu nemovitostí a pobírání dividend. Dnes existuje mnoho dalších způsobů, jak získat pasivní příjem.

Americký podnikatel a propagátor pasivního příjmu Robert Kiyosaki tvrdí, že kdo nebuduje svůj pasivní příjem, pracuje na své finanční chudobě.

Jak získat pasivní příjem se vstupním kapitálem

Pasivní příjem sice existuje, ovšem peníze bez práce to nejsou. Čistý pasivní příjem mají spíše investoři než podnikatelé, proto je na začátku třeba mít vstupní kapitál a začít investovat.

Jednou ze stabilních forem pasivního příjmu je investování do nemovitostí. Nemovitosti generují příjmy v podobě nájemného a v čase navíc stoupá jejich hodnota. Nevýhodou je, že na pořízení nemovitosti je třeba vysoký vstupní kapitál.

Existuje však způsob, jak investovat do nemovitostí i bez milionů. Prostřednictvím crowdfundingu nebo nemovitostních fondů lze investovat i nižší částky. Podstatou je, že si investor koupí “podíl” na nemovitosti a tím si zajistí odpovídající podíl na příjmu z nájmu.

Na webu www.vpenize.cz lze najít mnoho dalších informací nejen o investování do nemovitostí.

Už jste někdy investovali?

S nástupem chytrých technologií je také možné investovat prostřednictvím investičních platforem a online makléřských společností. Jednou z nich je Trading 212, která uživatelům umožňuje obchodovat např. se zlatem, kryptoměnami nebo akciemi. 

Trading 212 recenze uvádí, že se jedná o investování pro začínající i zkušené investory, obchoduje se bez poplatků a Trading 212 má dokonce mobilní aplikaci na míru. 

Jednou z nejznámějších forem pasivního investování je získávání příjmů z akcií formou dividend. Příjem z dividend je jeden z nejlepších způsobů, jak snadno generovat peníze bez velké námahy.

Nicméně na cenu akcií má vliv mnoho faktorů, proto musí investor počítat s investičním rizikem spojeným s poklesem ceny.

Čtěte také: Proč neumíme pracovat pořádně

Foto: Shutterstock

V posledních letech často mluvíme (a píšeme) o vysokém pracovním nasazení a riziku vyhoření, které z něj plyne. Co když ale existuje způsob, jak se práci nadále věnovat, prokazovat kvalitní výsledky, a ještě si u toho udržet životní radost? Jedním takovým by mohla být pomalá produktivita.

Pomalá produktivita aneb proč neumíme pracovat pořádně 

 

Jak získat pasivní příjem bez vstupního kapitálu

I když někdo nemá dostatek peněz pro počáteční investici, může si i tak zajistit pasivní příjem. Bude však muset vynaložit více času a pracovního úsilí. 

Jedním ze způsobů pasivního investování je např. založení blogu a vydělávání pomocí reklamy. Pokaždé, kdy návštěvník webu klikne na automaticky zobrazenou reklamu, dostane majitel webu zaplaceno. 

Vydělávat lze i pomocí tzv. affiliate marketingu. Ten funguje na bázi provizního prodeje. Na blogu se zobrazí určitý produkt nebo služba, návštěvník na ni klikne a dostane se na stránky prodejce, kde produkt (službu) zakoupí. Majitel blogu z tohoto prodeje dostane provizi.

Kdo má talent na psaní, může vytvořit ebook a z něj třeba i audioknihu. Známým způsobem vydělávání je např. také tvorba videí na Youtube. Příjmy z reklam u videí jsou totiž skvělým zdrojem pasivního příjmu.

Pokud někdo rád fotí, může své fotky prodávat prostřednictvím fotobank. Pokaždé, když si někdo koupí fotku autora, dostane autor odměnu. Nejlepší na tom je, že každá fotka může být koupena mnohokrát a autor vždy dostane provizi.

Závěrem

Téma, jak vydělat na internetu či jak si zajistit pasivní příjem, je široké a lze najít mnoho na první pohled zajímavých nabídek. Přece jen představa, jak člověk leží na pláži a peníze mu chodí na účet bez námahy, je velmi lákavá.

Je však třeba být realista. Budování pasivního příjmů rozhodně není zadarmo a vyžaduje aspoň nějaké úsilí.

Pokud se to však podaří, lze si zajistit bezstarostný život a třeba se jednou i stát rentiérem. 

Další rady o úspěšném investování se lze dozvědět na webu www.tovarnik.cz

Nakoukněte do časopisu Heroine

V novém čísle Heroine najdete:

 • Šťastné a veselé v posteli!
  Lidi s feministickým pohledem na svět si prý užívají lepší sex než ostatní. Dokážou se totiž vykašlat na představy o tom, co je a není normální, a je pro ně zásadní vzájemný respekt. Heroine představuje první vydání věnované sexu. Buďte bez obav, že bychom chtěli někoho nebo něco soudit. Ať vás tenhle dárek příjemně naladí…
 • „Bylo to jako šlápnout na minu“
  Tak začíná článek Pavlíny, která krátce po 40. narozeninách dala průchod své touze po sexu, po cizích mužských tělech, po potěšení bez závazků. Potřebovala zjistit, kdo vlastně je. Text, u kterého se možná budete červenat, protože naráží na představy o tom, co se může a sluší.
 • Máte rádi áčko?
  Chtějí ženy anální sex, nebo se jen přizpůsobují mužské touze a představám z porna? Na to se v článku ptá Zuzana Kašparová, spoluautorka podcastu Vyhonit ďábla. Vyzpovídala několik žen, pro které je tato praktika důležitým zdrojem slasti, a připomíná, že penetrace není všechno.
 • Komu vadí svobodné ženy
  Na rozdíl od doby před pár lety už dnes v Česku jen málokdo veřejně hlásá, že když žena říká ne, myslí tím ve skutečnosti ano. Ten posun ovšem nenastal sám od sebe. Obrovskou zásluhu na něm má naše cover star, zakladatelka organizace Konsent a neúnavná čeřitelka stojatých sexistických vod Johanna Nejedlová.

a spousta dalšího čtení…