Heroine do schránkyPředplatit časopis
Předplatné časopisu

Dokonalý muž existuje. Je mu 60 a nebojí se změn

Redakce Heroine | 6. 4. 2021 | 7 komentářů | Ken forever | 764

Foto: Mattel

Je to moderní osobnost podporující diverzitu: Má tři typy postavy, devět tónů pleti, deset barev očí, dvacet sedm barev vlasů, dvacet účesů a spoustu povolání. Kenneth Sean Carson, kterému celý svět říká Ken. Partner panenky Barbie je tu už šedesát let.

Světlo světa spatřil mužský protějšek panenky Barbie 11. března 1961. To znamená, že je přesně o dva roky a dva dny mladší než Barbie. Vždycky drží krok s nejžhavějšími módními trendy, ukazuje také, kam se bude ubírat společenský vývoj a pomáhá určovat jeho správný směr. Už v 80. letech minulého století čeřil stojaté vody a bojoval proti stereotypům dvěma novými podobami. 

Jako stylová ikona Ken spolupracoval s mnoha špičkovými návrháři. Byl múzou Jeana Paula Gaultiera a Garetha Pugha, na míru pro něj šili i u Moschino. Předurčoval módní trendy (no dobrá, ten knírek a nalepovací kotlety z roku 1973 nebyly nejlepší nápad, ale ze svých chyb se poučil) a razil cestu těm, kterým jeho odvaha a odhodlání chyběly: pánský drdol, copánky nebo na molo i jako plus size? Ken se nebojí ničeho.

Šedesátá léta

Ken vstoupil na scénu v roce 1961. V plavkách. Součástí jeho příběhu je, že se s Barbie seznámil na natáčení reklamy. 

Foto: Mattel / Paul Jordan

Sedmdesátá léta

Ken má nové přátele, nová gesta a nový šatník.

Foto: Mattel

Osmdesátá léta

Ken dělá vlny. V roce 1982 se představil první Ken Afroameričan a o dva roky později Ken Hispánec. 

Foto: Mattel

Devadesátá léta

Devadesátky byly pro Kena příležitost rozjet kariéru i styl. Jeho účesy i outfity jsou dnes už klasika. 

Foto: Mattel

Nultá léta

Ken je hvězda showbyznysu. A tomu odpovídají i jeho hvězdné outfity. 

Foto: Mattel

Desátá léta

Dva nové typy těla. A k tomu spousta módy a nových účesů. Představuje se také Ken s pánským culíkem. 

Foto: Mattel

Dvacátá léta

Ken je ikona a za Barbie nezůstává pozadu ani pokud jde o podporu diverzity. Tři typy těla, děvet tónů pleti, deset barev očí sedmadvacet barev vlasů a dvacet účesů. A samozřejmě spousta různých povolání.

Tím vším dětem ukazuje, že se mohou stát, kým jen budou chtít, neplatí pro ně žádná omezení. Ken je tak inspirací pro holky a kluky na celém světě a pomáhá měnit jejich sny ve skutečnost.

Podívejte se v galerii, jak rozmanitou podobu může dnes vysněný protějšek Barbie mít. Šedesátiletý Ken ví, že jeden ideál neexistuje a důležité je nebát se odlišností a změn. Všechno nejlepší, Kene!

Další fotky v galerii (7)

Článek vznikl ve spolupráci se společností Mattel.

Nakoukněte do časopisu Heroine

V novém čísle Heroine najdete:

  • FILOZOFKA ANNA HOGENOVÁ Hluboký rozhovor o signálech, které nechceme slyšet. O tom, že nejdůležitější životní momenty přicházejí nenápadně a potichu. O smrti nejbližších, ale i o kolektivní katastrofě, kterou teď jako lidstvo možná prožíváme. Kam nás mohou mezní situace zavést a co si díky nim můžeme uvědomit?
  • KULT MLÁDÍ KONEČNĚ STÁRNE Protože stárne i česká populace. Přesto stále není zvykem mít na obálce lifestylového časopisu ženu ve zralém věku nebo mluvit o problémech starších generací, o jejich životech, přáních nebo potřebách. Co seniorům opravdu chybí? A jak se jich dotýká současná pandemie? Reportáž Jany Patočkové doprovázejí výmluvné fotografie Jany Plavec.
  • POJĎME MLUVIT O KLITORISU O anatomii orgánu, který není žádným malým knoflíčkem nad poševním vchodem, ale ptákem rozpínajícím svá křídla po stranách vulvy. Lucie Jarkovská vysvětluje, na co všechno má vliv (znovu)objevení klitorisu a jak je důležité uvědomit si, že lidské tělo neznamená mužské tělo.
  • SUSTAINABLE MÓDNÍ PŘÍLOHA Jak vypadají textilní materiály budoucnosti? Technologie inspirované přírodou jsou na vzestupu. Představujeme módní značky, které chtějí to nejlepší pro své zákazníky i pro planetu. Udržitelnost je pro ně klíčová. A stejně tak je pro ně důležité, aby to na ně někdo neušil.

a spousta dalšího čtení…

Diskuze k článku

Celkem 7 komentářů

Vstoupit do diskuze

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Tomel | 8. 4. 2021 17:20

Nyni o padesat procent levneji!!! Plati pouze na vybrane zbozi..

+1
Reagovat

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Michal Macek | 7. 4. 2021 13:22

Tak existuje i dokonala zena….teda vlastne klisna :)

https://i.imgur.com/ZTP6FTw.png

-1
Reagovat
Naše tipy