Heroine do schránkyPředplatit časopis
Předplatné časopisu

Užijte si zářijové novinky z Netflixu na Vodafone TV a vyhrajte stylový popkornovač

Spolupráce | 15. 9. 2020 | Soutěž | 12 112

Zdroj: Netflix

Digitální televize je pořád běžněji součástí českých domácností. Mobilní operátor Vodafone nyní exkluzivně navázal spolupráci se streamovací platformou Netflix, která je aktuálně jedním z leaderů kvalitní televizní tvorby. A aby byl zážitek z domácího kina úplný, můžete soutěžit o stylový popcornovač.

Jedním z posledních důkazů, že se svět televize, filmové tvorby a streamovacích služeb stále více propojuje, je rozhodnutí studia a streamovací platformy Disney+, že svůj nejnovější velkofilm Mulan bude premiérovat zároveň v kinech i online. Pandemie urychlila změny, kterým zábavní průmysl prochází, a nikdo přesně neví, jaký bude konečný výsledek. Zaniknou kina? Stanou se jen výjimečnou kratochvílí pro zvláštní příležitosti? Pokud si můžeme dovolit spekulaci, o preferencích diváků nakonec rozhodne možnost širokého výběru, snadná dostupnost „na jeden klik“ nebo zmáčknutí tlačítka, a zároveň sledování ve vysoké kvalitě a ve více jazykových mutacích.

Malou revolucí už bylo deset oscarových nominací pro film Alfonsa Cuaróna Roma (2018), který byl do kin uveden jen výběrově na festivalech a diváci se k němu dostali pouze přes Netflix, který ho také produkoval. Nikdy dřív se nestalo, že by takového úspěchu dosáhl „televizní“ film – zároveň se tím ale rozpoutala další diskuse, co dnes vlastně rozumíme televizní tvorbou. Už i největší hollywoodské hvězdy kalibru Leonarda DiCapria odcházejí ke streamovacím společnostem (DiCaprio k Apple+), dalším milníkem byl loňský Irishman Martina Scorseseho (se jmény jako Al Pacino, Robert de Niro nebo Harvey Keitel), který byl uveden dokonce zcela exkluzivně pouze na Netflix.  

Streamovací společnosti jsou dnes jednoznačně na vzestupu a pandemie, ve které se svět nachází, zřejmě ještě přispěje k tomu, že si na jejich služby zvykneme. Netflix je tvůrcem nejen svých původních seriálů, filmů a dokumentů, ale nabízí přístup i k největším filmovým peckám jako je Harry Potter nebo Hunger Games. Uprostřed karantény se pak hodí možnost na chvíli zapomenout na svět a dát si pořádný filmový maraton.

Soutěž

Film a čerstvě udělaný popkorn – to je osvědčená kombinace. Zapojte se do soutěže s Vodafone TV a domácí popkornovač můžete vyhrát. My vám k němu pak přidáme roční přeplatné časopisu Heroine.

Jaké seriály má Vodafone TV ve spotu na Netflix?

Více podrobností k soutěži a podrobné podmínky najdete na Facebooku Heroine.
Soutěž potrvá od 15. do 21. září.

Vodafone TV nabízí kromě Netflixu další desítky kanálů a řadu užitečných funkcí jako 7denní zpětné zhlédnutí, 100 hodin osobního prostoru pro nahrávky s platností 30 dní, možnost poslat si právě sledovaný pořad z mobilní aplikace do televize a dokoukat ho tam, možnost nahrávat jeden díl pořadu nebo celou sérii, doporučení na míru podle toho, co sledujete atd.

Na co na Netflixu v září budeme dívat v Heroine?

Away

Emma Greenová opouští manžela a dceru, aby velela mezinárodní posádce astronautů na nebezpečné tříleté cestě na Mars.

I’m Thinking of Ending Things

Mladá žena není z nového přítele dvakrát nadšená, ale vydá se s ním na osamělý statek poznat jeho rodiče. Jenže věci nejsou takové, jaké se zdají být.

Ratched

Na konci září se vrátíme do doby, která předcházela ději slavného filmu Přelet nad kukaččím hnízdem. Jak a kdy se z obávané sestry Ratchedové stala monstrum?

Nakoukněte do časopisu Heroine

V novém čísle Heroine najdete:

  • Česko potřebuje prezidentku Danuše Nerudová, Lenka Bradáčová, Miroslava Němcová – ženy, o kterých se v souvislosti s kandidaturou mluví nejčastěji. Rut Kolínská, kterou na prezidentský post doporučoval Václav Havel. Adéla Šípová, která převálcovala své soupeře v boji o senátorské křeslo. Která z nich by se vám na Hradě líbila nejvíc? Vyzpovídali jsme pětici „prezidentek“ z titulní strany.
  • Feministická knihovnička Spolu s autorkami z knihovny Gender Studies jsme připravili přehled titulů, které formovaly ženské hnutí v jeho jednotlivých fázích. Od Vlastního pokoje přes Druhé pohlaví až po Ovoce poznání. Které knihy k nám stále živě promlouvají?
  • A pokud neumřela, pracuje dodnes „Čím víc pracujete, tím jste lepší. A o to víc chcete pracovat, protože zpětná vazba vám čechrá ego. A tak tomu přizpůsobíte celý svůj život,“ píše Michelle Losekoot v článku, ve kterém se každý workoholik zděšeně pozná. Jak se zbavit závislosti na práci ve společnosti, která výkon tak adoruje? A jak zjistíte, že máte problém?
  • Metafory našich životů Vyjasněme si pojmy, které zaznívají v diskusi o genderové nerovnosti. Skleněný strop, děravé potrubí, neviditelná práce… Pokud si nebudeme rozumět, těžko se na něčem můžeme dohodnout.

a spousta dalšího čtení…

Diskuze k článku

V diskuzi nejsou žádné komentáře

Vstoupit do diskuze
Naše tipy