vybrali jste
1. českou prezidentku

V symbolických volbách magazínu Heroine se první českou prezidentkou stala
Danuše Nerudová
Celkově získala 1 258 hlasů

Danuše Nerudová

Jaké jsou její hodnoty, zvažovala by skutečnou kandidaturu a co si myslí o české politické scéně? To si přečtete ve velkém rozhovoru na Heroine.cz

gratulujeme!

Vítězku voleb Heroine už máme.

Tím ale nekončíme! Cestu do nejvyšších pater české politiky i byznysu je třeba ženám dál prošlapávat. Heroine svolává diskusi s 5 potenciálními kandidátkami na prezidentku, které znáte z titulní strany našeho speciálu. Danuše Nerudová, Miroslava Němcová, Lenka Bradáčová, Adéla Šípová a Rut Kolínská budou debatovat s Martinem Veselovským z DVTV a vy můžete být u toho. Čeká vás i další program, welcome drink a občerstvení a networking s lidmi, kterým není lhostejný osud naší země.

Máte zájem o vstupenky? Na e-mail, kterým jste hlasovali, vám dáme echo, až zahájíme jejich prodej!

Partneři projektu

Logo Žena v ženu
Logo Barbie
Logo Czechinvest

Více o Janečkově hlasovací metodě D21

Jak funguje Janečkova volební metoda? Každý volič má vždy k dispozici více hlasů, než kolik je vítězných možností. Díky větší paletě sesbíraných hlasů dokáže volební metoda lépe zachytit preference voličů, a dosahuje přesnějších výsledků. Všechny hlasy od jednoho voliče mají stejnou váhu a volič je může, ale nemusí použít všechny. Zároveň platí, že pro každou z možností lze hlasovat pouze jedním hlasem. Díky efektu více hlasů vítězí častěji kandidáti, kteří jsou přijatelní pro nejširší procento voličů. Tím dochází k oslabení populistů, extremistů a kandidátů, kteří rozdělují společnost.