Heroine do schránkyPředplatit časopis
Předplatné časopisu

Speciál prezidentky

Předplatné časopisu Heroine

Časopis Heroine

  • Každé 2 měsíce víc než 140 stran čtení
  • Pohodlné doručení přímo do vaší schránky

Minulá čísla

Časopis Heroine 4/2021
Časopis Heroine 3/2020
Časopis Heroine 6/2020
Časopis Heroine 5/2020

V nové Heroine najdete

Česko potřebuje prezidentku

Česko potřebuje prezidentku

Danuše Nerudová, Lenka Bradáčová, Miroslava Němcová – ženy, o kterých se v souvislosti s kandidaturou mluví nejčastěji. Rut Kolínská, kterou na prezidentský post doporučoval Václav Havel. Adéla Šípová, která převálcovala své soupeře v boji o senátorské křeslo. Která z nich by se vám na Hradě líbila nejvíc? Vyzpovídali jsme pětici „prezidentek“ z titulní strany.

Články z časopisu

Je čas na „ženský styl“ vedení

Sofonisba Anguissola, Hra v šachy, 1555, Raczynski Foundation at the National Museum in Poznań)

Je čas na „ženský styl“ vedení

Eva Blechová a René Levínský

Země vedené ženami zvládají pandemii lépe. Potřebujeme tedy víc žen ve vedoucích pozicích, nebo je třeba změnit styl nezávisle na pohlaví? Eva Blechová a René Levínský vysvětlují, proč zoufale potřebujeme ve vedení na empatii, spolupráci a pokoru a proč „řvounům“ typu Trump či Babiš odzvonilo.

A pokud neumřela, pracuje dodnes

A pokud neumřela, pracuje dodnes

Michelle Losekoot

„Čím víc pracujete, tím jste lepší. A o to víc chcete pracovat, protože zpětná vazba vám čechrá ego. A tak tomu přizpůsobíte celý svůj život,“ píše Michelle Losekoot v článku, ve kterém se každý workoholik zděšeně pozná. Jak se zbavit závislosti na práci ve společnosti, která výkon tak adoruje? A jak zjistíte, že máte problém?

Co nás učí Zuzana Čaputová

Co nás učí Zuzana Čaputová

Katarína Strýčková

Odbornice na diplomatický protokol a blízká spolupracovnice Zuzany Čaputové Katarína Strýčková pro Heroine popisuje, jaké to bylo, když Slovensko poprvé do svého čela zvolilo ženu. „Mali by sme si osvojiť a začať uplatňovať prezumpciu ženskej kompetentnosti. Nenúťte ženy dokazovať, že na vedúcu rolu majú. Dokážte, že na ňu nemajú.“

Tahle práce není pro tebe, holčičko!

Tahle práce není pro tebe, holčičko!

Robert Břešťan

Robert Břešťan analyzuje současnou politickou scénu a důvody, které vedou k tomu, že je ve vrcholné politice stále tak málo žen, ačkoli ženy tvoří polovinu české společnosti.