Diskuze k článku:

Boříme mýty kolem asexuality. „Nepotřebuju sex, abych byla skutečná žena“

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

vica | 15. 5. 2022 22:26

Asexualita je něco, co sexuální většina neumí pochopit. Asexuálové se této většině však neprosí o pochopení, nýbrž jen a především, aby jim s tím svým hloupým sexem dali pokoj. Asexuál neotravuje sexuály, nemá totiž čím, sexuál si nemá proč stěžovat na asexuála, nemá žádný skutečný důvod ho řešit, bylo by to jako stěžovat si na lidi, kteří odpadky házejí do koše.
Je paradoxem, že přesto sexuálové mají pořád potřebu hledat palici na psa na lidi, kteří nedělají kravál, bordel a sex vymýšlením různých nálepek, přívlastků a diagnoz.
O diskriminaci asexuálů se do velké míry zasloužili odborníci, šířící mezi veřejností zpopularizovanou formu psychologie, postavenou zejména na starších tvrzeních různých "průkopníků" tohoto oboru, kde duševní zdraví bezpodmínečně spojovali s fungováním a používáním pohlavních orgánů a kde se tato "věda" zaměřovala především na ženy a jejich ochotu podvolovat se muži a reprodukční funkci, co se ještě i dnes často používá jako hlavní ideologická zbraň mizogynů na potírání žen.
Většina je touto agendou ovlivněna natolik, že odsudky a posměch na adresu asexuálních lidí jim proudí z úst a na papír nebo klávesnici, jako by měly vlastní život a tato většina byla jenom jejich hostitely bez uvědomění.
Zdůvodnění sexu, proč ho považují za natolik důležitý, takisto jsou jenom sbírkou vágných klišé

+8
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Příspěvek, který se vám nejvíc nelíbí

Pinochet | 13. 5. 2022 8:49

Asexualita. Moc hezký eufemismus pro frigiditu.

-17

Diskuze k článku:

Angelikaal liam | 4. 6. 2022 15:23

Chci veřejnosti dát jeden jednoduchý tip, jak napravit váš vztah, manželství, randění nebo milence. Můj milenec Jerry se se mnou rozešel před 2 lety, ale nikdy jsem na něj nezapomněl, protože ho tak moc miluji, byl to moje spřízněná duše, můj všechno, ale stále se se mnou rozešel, ale stále jsem ho milovala, viděla jsem svědectví, jak doktor Sacre pomohla vrátit jejího bývalého manžela zpět do jejího života, také jsem ho kontaktovala na Instagramu, zkontrolovala jsem jeho bio a poslala mu přímo zpráva je zapnutá na WhatsAppu je profil, všechno jsem mu vysvětlil a řekl mi, že se můj milenec vrátí a bude mě milovat a opatrovat, dostal jsem modlitební předměty, po jeho modlitbě mi to řekl pouze do 12 hodin se můj milenec vrátí, než mělo být dokončeno 12 hodin, můj milenec se ke mně vrátil s prosbou a prosí o odpuštění, jsme zase spolu, zachází se mnou jako s královnou, miluji jeho a on mě také , vážím si toho, co děláš @drsacre

Volejte/textujte/Whatsapp:+234 9076034359
E-mailová adresa: Sacretempleofpower@gmail.com

Angelikaal liam

0

Pavel Křížek | 17. 5. 2022 19:10 | reakce na Petr.b - 17. 5. 2022 10:12

Podle mě tsts ts ukazuje velmi pěkně jednu věc:

Asexualita je v pořádku, pokud má daný jedinec zdravý pohled na sex obecně, jen nemá potřebu jej sám provozovat.

Pokud má jedinec nezdravé názory typu: "žena má dělat matraci?", tak nejde o asexualitu, ale o psychickou poruchu.

0
Zobrazit komentovanou zprávu

Petr.b | 17. 5. 2022 10:12 | reakce na tsts ts - 16. 5. 2022 23:48

Citace - tsts ts / 16. 5. 2022 23:48

Prospěšnosti sexu pro koho? Studie, jak má žena dělat matraci, protože muž má pocit, že nejdůležitější věc na světe je jeho ejakulace?

Sex je nezbytný pro přežití - to nevíte? A nevím jaké máte zkušenosti, ale ženy se kterými jsem v životě provozoval sex nikdy neměly pocit, že by byly nějakou matrací. Co to je proboha za zoufalé názory?

+1

Pavel Křížek | 17. 5. 2022 6:48 | reakce na tsts ts - 16. 5. 2022 23:59

Marginalita je to proto, že se to týká jednotek procent lidí. Extrém je to proto, že existuje střed (určité množství sexu, které není pevně dané) a od něj jdou dvě protichůdné extrémní polohy (žádný sex a sexuální posedlost), které jsou za extrémní považované nikoliv proto, že by někdo chtěl ponižovat nebo kárat nebo stanovovat laťku normality, ale proto, že absence sexu i nezřízená sexuální posedlost prokazatelně přímo či nepřímo negativně ovlivňují život jedince - například promiskuita často vede k sexuálně přenosným chorobám apod.

Není v tom žádná věda a nemá to nic společného s tím, za co se považují nebo nepovažují sexuálové. A ROZHODNĚ to není důvod tu vyšilovat jako Vy.

A pokud chcete rozporovat studie o prospěšnosti sexu v partnerském vztahu, pak argumentujte studiemi, které říkají opak. Kecy o žraní peumatik jsou jen výkřikem zoufalce.

0

tsts ts | 16. 5. 2022 23:59 | reakce na Pavel Křížek - 16. 5. 2022 6:04

To samé i opačně: Proč se sexuálové pasují za jedinou správnou normu a ostatní považuji za marginální extrém?
Když bude 90 lidi ze sto alkoholiky, stane se dennodenní opilost správnou věcí a 10 % zůstane marginálním extrémem?
No jo, protože lidičky se musejí množit, aby šel biznis. A je to zdravé., protože to napsala studie pan odborník. A pan odborník napsal, lidi žerte pneumatiky, je to dobrý pocit a zmírňuje stres a vyplavuje endorfíny, tak lidi budou okusovat staré pneumatiky, protože jsou o tom studie

+2

tsts ts | 16. 5. 2022 23:48

Prospěšnosti sexu pro koho? Studie, jak má žena dělat matraci, protože muž má pocit, že nejdůležitější věc na světe je jeho ejakulace?

0

leeja | 16. 5. 2022 23:42

Na to, abych věděla, co mi prospívá a co ne, nepotřebuji studie kdovíjakých výzkumníků, kteří sledují kdovíjaké cíle.
Nepotřebuji, aby mi někdo seshora pomocí nějakých statistik na odtažitých lidech a cizích souhrnů o něčem nařizoval, po čem a kdy se mám cítit dobře. Do těchhle věcí se mi tito papparazzi nebudou starat. Ty jejich odborné výzkumy a pak jak je za každou cenu chtějí aplikovat na každého, dělají více škody než užitku.
Lidi, skutečně jste tak tupí, že potřebujete, aby někdo dělal studii aby vám sdělil, jak konkrétně se vy sami cítíte?
Když vím, že něco nechci, tak to nechci a nebude mi nikdo podsouvat, jak by mi to mělo dělat dobře, protože on si nevidí dál od nosu a v hlavě má jenom to, co do něj naházel mainstream o ženách, jak je všechno pořád přirozené a jak je žena od matky přírody uzpůsobená. Jsou to prázdné žvásty.

+1

Omyl Přírody | 16. 5. 2022 15:14

jakou radost mi na konci devadesátých let udělal první článek o asexuálech! to jsem přece já! nechápu, proč lidé musejí pořád provádět ty směšné pohyby .
no a pak stačil šikovný partner a dnes už nejsem áčko teda ani náhodou.
třeba se jednou změním zpátky, kdo ví. lidé se mění.

0

umfa | 16. 5. 2022 7:53 | reakce na vica - 15. 5. 2022 22:26

Citace - vica / 15. 5. 2022 22:26

takisto jsou jenom sbírkou vágných klišé

Ok, přidám další vágné klišé: kdyby o tom autor nezačal mluvit, vůbec by to na přetřes nepřišlo. Normálně si člověk ani nevšimne, že někdo další nemá zájem o sex a i kdyby, vůbec to nebude řešit a rozpitvávat. Prostě si najde na sex někoho jiného a je vyřešeno :-)

0

Pavel Křížek | 16. 5. 2022 6:04

Je každého věc, jak si to nastaví s frekvencí sexu nebo jestli vůbec potřebuje partnera do života. Ale vydávat jakýkoliv marginální extrém za normu je prostě blbost.

A ohledně prospěšnosti sexu v partnerském vztahu bylo napsáno mnoho studií. Pokud je autorka chce šmahem shodit ze stolu, měla by nabídnout studie, které tvrdí opak. Aby jí pak diskutující (zde pan Novotný) nemuseli upozorňovat, že si přizpůsobuje informace podle svých teorií a vytváří tak nové předsudky.

0

Pinochet | 16. 5. 2022 4:42

Citace - vica / 15. 5. 2022 22:26

Je paradoxem, že přesto sexuálové mají pořád potřebu hledat palici na psa na lidi, kteří nedělají kravál, bordel a sex vymýšlením různých nálepek, přívlastků a diagnoz.

Nevymýšlejí žádné přívlastky - a proto z pocitu vlastní domnělé výjimečnosti vytvoří ze své diagnózy rovnou celou sexuální orientaci.

-1

vica | 15. 5. 2022 22:26

Asexualita je něco, co sexuální většina neumí pochopit. Asexuálové se této většině však neprosí o pochopení, nýbrž jen a především, aby jim s tím svým hloupým sexem dali pokoj. Asexuál neotravuje sexuály, nemá totiž čím, sexuál si nemá proč stěžovat na asexuála, nemá žádný skutečný důvod ho řešit, bylo by to jako stěžovat si na lidi, kteří odpadky házejí do koše.
O diskriminaci asexuálů se do velké míry zasloužili odborníci, šířící mezi veřejností zpopularizovanou formu psychologie, postavenou zejména na starších tvrzeních různých "průkopníků" tohoto oboru, kde duševní zdraví bezpodmínečně spojovali s fungováním a používáním pohlavních orgánů a kde se tato "věda" zaměřovala především na ženy a jejich ochotu podvolovat se muži a reprodukční funkci, co se ještě i dnes často používá jako hlavní ideologická zbraň mizogynů na potírání žen.
Většina je touto agendou ovlivněna natolik, že odsudky a posměch na adresu asexuálních lidí jim proudí z úst a na papír nebo klávesnici, jako by měly vlastní život a tato většina byla jenom jejich hostitely bez uvědomění.
Zdůvodnění sexu, proč ho považují za natolik důležitý, takisto jsou jenom sbírkou vágných klišé

+8

Pavel Křížek | 15. 5. 2022 15:53 | reakce na Kristina - 13. 5. 2022 22:58

A tito duchovní zasvěcenci praktikují přísný celibát. Stejně jako jejich otcové a před nimi jejich dědové...

+1

Kristina | 13. 5. 2022 22:58

Z duchovněvědeckého pohledu patří veškeré formy lidské sexuality k nízkým pudům, které je třeba vývojem zušlechťovat. Morální vývoj člověka předpokládá, že nebude sexualitou ovládán, ale bude ji mít pod kontrolou. Postoj vysoce vyspělých duchovních zasvěcenců je takový, že sexualitu zcela ignorují. Je to důsledkem dlouhé řady životů v odříkání a ovládání původních zvířecích vlastností z nitra. Vědomá absence sexuality probouzí okultní nadsmyslové síly, zneužívání sexuality se spojuje s černou magií.

+1

Kristina | 13. 5. 2022 22:57

Aha, já myslela, že je můj komentář příliš třaskavý. Díky.

0

Verčalo | 13. 5. 2022 20:51

Nějak částečně asexuální určitě jsem, i když ne tolik jako paní, ztroskotal na tom můj první vztah... sice trval přes šest let, ale jestli jsme spolu za tu dobu spali desetkrát, tak je to moc. Mně prostě stačilo se večer přitulit, povídat si a spát. Od té doby jsem s teď už manželem. Spíme spolu cca jednou za měsíc až dva a musím dokonce říct, že když už na to dojde, tak se mi to vážně líbí, umí to se mnou, ale častěji bych to nechtela...kazdy večer dělám vše pro to, abych šla do postele až ve chvíli kdy spí. A to se mi on fyzicky líbí atd, v tom problém není. Jen pro ten fyzicky kontakt musí být asi dobrá konstelace hvězd nebo co. Jinak je mi i ta představa spíš nepříjemná. Několikrát jsem to zkusila i přes ten odpor a pokaždé mě to přivedlo k breku z toho, jak nepříjemný to v tu chvíli bylo. Manžela to mrzí, ale naštěstí bývá tak unavený, že mu ta četnost zřejmě stačí a nijak na mě netlačí. Kdyby si někoho našel jen na sex nebo chodil do bordelu, pochopila bych to.

+4

Michal Macek | 13. 5. 2022 20:09

Kristina: nějak to blbne můj postup je:

1/ vložim poprvé- neprojde validaci- dám zpet
2/vložim podruhé- napíše že sem robot - počkám chvilku
3/ vložim po 3 - projde :)

+1

Kristina | 13. 5. 2022 19:53

Z jakého důvodu neprošel můj komentář validací?

0

Pinochet | 13. 5. 2022 19:02

Citace - Michal Macek / 13. 5. 2022 14:42

Pinochet: a prece takovi existuji :) ja to taky moc nechapal (ja sem spis opak asexuala, takovy hypersexual :) ale skutecne sem potkal muze asexualy, jasne muzes rict ze lzou, ale proc je tak tezke uverit, ze jsou lide (muzi i zeny), co jim sex nic nerika? Kdyz sem byl kdysi v USA, tak se tam rikalo, ze sex je zabava chudych, bohati hraji golf :) proste nekdo ma rad holky, jiny vdolky :) nekdo ma rad sport, jiny ne, nekdo rad palive jidla , jiny ne a halt nekdo rad sex, jiny ne. Dokounce sou lide, co se jim sex hnusi. Sem cetl knizku od psychoanalytika Adlera, a tam popisoval pacientku asexualku (ona mela i jine psychicke "potize") , bylo to kolem roku 1900 a jak ta doba byla pruderni, tak ona jako teenagerka vubec netusila co je to sex, a kdyz ji to kamaradky popsaly, jak to technicky probiha, tak si myslela, ze si z ni delaji srandu, ze ji lzou. Ji bylo z te predstavy fyzicky blbe. A kdyz ji kluk poprve polibil, tak se z toho pozvracela, proste kazdy je jiny no

Nerozporuju existenci takových jedinců. Je to jako třeba hemeroidy, feminismus nebo homosexualita. Lidí trpících těmito poruchami jsou mezi námi kvanta, ale to stále nemění nic na podstatě věci - pořád jsou to jen poruchy a defekty.

-2

Michal Macek | 13. 5. 2022 16:29 | reakce na Jean-Bédel Bokassa - 13. 5. 2022 16:23

Bokkasa: "když žena nemá pravidelný sex s mužem, je pak vůbec ženou?"

a co kdyz je to lesbicka a ma sex jen se zenami? tak je zenou?

"

0

Jean-Bédel Bokassa | 13. 5. 2022 16:23

Sex není třeba, ale když žena nemá pravidelný sex s mužem, je pak vůbec ženou?

0

Michal Macek | 13. 5. 2022 14:42

Pinochet: a prece takovi existuji :) ja to taky moc nechapal (ja sem spis opak asexuala, takovy hypersexual :) ale skutecne sem potkal muze asexualy, jasne muzes rict ze lzou, ale proc je tak tezke uverit, ze jsou lide (muzi i zeny), co jim sex nic nerika? Kdyz sem byl kdysi v USA, tak se tam rikalo, ze sex je zabava chudych, bohati hraji golf :) proste nekdo ma rad holky, jiny vdolky :) nekdo ma rad sport, jiny ne, nekdo rad palive jidla , jiny ne a halt nekdo rad sex, jiny ne. Dokounce sou lide, co se jim sex hnusi. Sem cetl knizku od psychoanalytika Adlera, a tam popisoval pacientku asexualku (ona mela i jine psychicke "potize") , bylo to kolem roku 1900 a jak ta doba byla pruderni, tak ona jako teenagerka vubec netusila co je to sex, a kdyz ji to kamaradky popsaly, jak to technicky probiha, tak si myslela, ze si z ni delaji srandu, ze ji lzou. Ji bylo z te predstavy fyzicky blbe. A kdyz ji kluk poprve polibil, tak se z toho pozvracela, proste kazdy je jiny no

0

Pinochet | 13. 5. 2022 14:26 | reakce na Michal Macek - 13. 5. 2022 11:46

Citace - Michal Macek / 13. 5. 2022 11:46

Pinochet: ne ne, impotence je když chceš a nemůžeš, asexualita je když můžeš ale nechceš:)

Chlap, kterej tvrdí, že nechce, ve skutečnosti buď nemůže a nebo mu pytel přišíval plastickej chirurg.

-2

Michal Macek | 13. 5. 2022 13:58

B: já to chápu a ptal sem se na to sám sebe jestli to tak není:) ale myslím že ne :) za prvé ja sem dolnak jak se říká:) líbí se mi holky s větším pozadím:) a jako že čím větší tím lepší:) a to už se dost vymyká běžnému pojetí krásy. Pak mě hrozně rajcuji holky s brýlemi. Nevím proč asi jako že inteligence nebo co. Prostě postav přede mě baculku s větším zadeckem a brýlemi, nejlíp ještě pihovatou zrzku, a budu slintat jak pavlovuv pes :) a to se mnou prostě ty typicky "krásné " ženy nedělají, nemůžu si pomoct:) jako jasně teď sem třeba koukal po dlouhé době zase na film Scarface, kde hraje Michelle Pfeiffer v nejlepší formě a uznávám asi bych si dal říct :) ale můj typ to fakt není. Takže já sem vlastně rád za můj vkus, ty "krasky" rád přenechám ostatním mužům a já se budu věnovat těm "obycejnym" :)

0

Petr.b | 13. 5. 2022 13:49 | reakce na B - 13. 5. 2022 13:37

Tak jo, pokud to takhle zafunguje, jistě to může zabránit mnoha zklamáním.

0

Petr.b | 13. 5. 2022 13:48 | reakce na B - 13. 5. 2022 13:34

Každý se může někomu líbit, jde jen o to se potkat. A před léty zpíval klasik "když jsem bejval tramp, chodil po cestách, se mnou hodná holka nehezká". Tento verš vystihl vše.

0

B | 13. 5. 2022 13:37

Citace - Petr.b / 13. 5. 2022 12:40

Mám ze zdejších zábavných článků často pocit, že jde o beletrii. ...
Ale jinak nic ve zlým, kdyby hned každá ženská s nezájmem o sex to vybalila na 1. rande, jistě by ubylo rozchodů, rozvodů a zklamání. Namísto toho mnohá tento nezájem maskuje zájmem...

Když se o tom mluví, tak to možná pár lidí maskovat přestane a v tom je asi ten záměr zdejší "beletrie".

+1

František Novotný | 13. 5. 2022 13:35

Tvrdíte: Vědci už ale dokázali, že asexualita s traumatem a negativními zkušenostmi nesouvisí a je to jen další orientace. Zapnul jsem strýčka googla abych si to ověřil. A je to celé trochu jinak. Vědci tak maximálně prokázali, že asexualita traumatickou příčinu nutně mít nemusí. Tj. máme lidi, u nichž asexualita s traumatem a negativními zkušenostmi nesouvisí a máme lidi, u nichž asexualita s traumatem a negativními zkušenostmi naopak zase souvisí. O příčinách asexuality toho moc nevíme, mezi vědci nepanuje ani shoda jestli je to nová orientace nebo co to je. Trochu rozdíl ne? Boříte jedny stereotypy a pak je nahrazujete jinými, stejně zavádějícími.

+4

B | 13. 5. 2022 13:34

Citace - Michal Macek / 13. 5. 2022 12:41

B: myslím "obyčejné " vzhledem ne povahou :) prostě holky co se vymykaji běžnému ideálu krásy. Malé holky, baculate holky, brylate "sprtky", vysoké holky atd... typická "kocka" jak to nazývá většina mužů mě moc nebere no. V pradavnych dobách internetu existovala stránka "ordinarygirls" kde byly přesně takové typy...by mě zajímalo jestli to ještě existuje:)

Já dobře vím, jak si to myslel, ale já mám na slovo obyčejný/á hroznou alergii.:D
Navíc, nechci být zlá, ale je otázka, jestli se ti hezké fakt nelíbí, nebo jestli ti nic lepšího než ty "obyčejné" nezbylo a tak sis nevsugeroval, že to tak vlastně chceš. Lidi to tak dělají, protože si neradi připouští pravdu...jako že jsaou prostě béčka, jestli chápeš.

+2

Michal Macek | 13. 5. 2022 12:41

B: myslím "obyčejné " vzhledem ne povahou :) prostě holky co se vymykaji běžnému ideálu krásy. Malé holky, baculate holky, brylate "sprtky", vysoké holky atd... typická "kocka" jak to nazývá většina mužů mě moc nebere no. V pradavnych dobách internetu existovala stránka "ordinarygirls" kde byly přesně takové typy...by mě zajímalo jestli to ještě existuje:)

0

Zobrazit další