Diskuze k článku:

Jak nevychovat narcistu. Kde udělali rodiče chybu?

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek, který se vám nejvíc líbí

Edita | 25. 4. 2021 7:52

Dobrý den,tento článek přesně vystihuje dopady generací,kteří se narodili v narcistické rodině.Bohužel i já mám oba narcistické rodiče a dopady jsou obrovské než jsem si uvědomila,že moje rodiče touto poruchou trpí.Tím,že mám oba dva takové rodiče,jsem pochopila až ve svých padesáti letech.Bohužel dříve se o rodinách s touto zatížeností nepsalo.Vše jsem plně pochopila u svých dětí.Svojí nevědomostí jsem si nechala zničit i svou vlastní rodinu.Jinak celá naše rodina nefunguje,se sourozenci nemáme kontakty.Všichni jsme byli mezi sebou od malička vychováváni odděleně.Pokavaď máte rodiče s touto poruchou.Prosím utečte,nebo váš život bude velmi bolestivý.Děkuji za velmi dobře vystihující články.

+3
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Diskuze k článku:

Edita | 25. 4. 2021 7:54 | reakce na MK - 23. 3. 2021 11:16

Přečtěte si to pořádně,v těchto článcích je to krásně popsané.

0
Zobrazit komentovanou zprávu

Edita | 25. 4. 2021 7:52

Dobrý den,tento článek přesně vystihuje dopady generací,kteří se narodili v narcistické rodině.Bohužel i já mám oba narcistické rodiče a dopady jsou obrovské než jsem si uvědomila,že moje rodiče touto poruchou trpí.Tím,že mám oba dva takové rodiče,jsem pochopila až ve svých padesáti letech.Bohužel dříve se o rodinách s touto zatížeností nepsalo.Vše jsem plně pochopila u svých dětí.Svojí nevědomostí jsem si nechala zničit i svou vlastní rodinu.Jinak celá naše rodina nefunguje,se sourozenci nemáme kontakty.Všichni jsme byli mezi sebou od malička vychováváni odděleně.Pokavaď máte rodiče s touto poruchou.Prosím utečte,nebo váš život bude velmi bolestivý.Děkuji za velmi dobře vystihující články.

+3

xyz | 28. 3. 2021 21:49

A nemůžou za to i sociální sítě - Instagram..? Hlavně holky jsou tím dnes úplně posedlé - musí si tam plácnout fotku sebe sama pomalu každý den...

0

Fanfarónka | 25. 3. 2021 20:45

Skvelý seriál. Ako dcéra narcistickej matky učiteľky k tomu tento počin nesmierne oceňujem.

+2

Jakub H. | 24. 3. 2021 7:29

Vážená autorko, doplňte si vzdělání. Kernberg, Vaknin, toho Winnicotta si aspoň přečtěte, když už ho zmiňujete. Vznik NPD je objasněn zcela jasně. Důvody jsou 3 - rodiče, rodiče, rodiče.

+2

MK | 23. 3. 2021 11:16

Ten najbežnejší a najtriviálnejší dôvod, prečo z detí vyrastú narcisti (tj lebo ich rodičia sú narcisti), autorka opomenula. Asi preto, lebo podvedome tuší, že by tým spôsobila narcistické zranenie čitateľkám heroinu. Namiesto toho sa tu dozvedáme rôzne sebadojímavé a podliezavé dôvody - ste príliš starostliví, príliš perfektní, často hľadáte chybu v sebe, atď - ktoré majú za úlohu len utvrdiť narcistické fantázie konzumentov tohto textu.

+2