Diskuze k článku:

Táto, chybíš mi! Odchod otce sebere půdu pod nohama i dávno dospělé ženě

Váš komentář:

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

Lucie D. | 14. 7. 2020 | 08:53

Vazena pani/slecno Sladka,

nadherny(a TOLIK potrebny!) clanek!
Rozplakala jste mne...

+13
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Všech 7 komentářů v diskuzi

Erika | 26. 7. 2020 | 18:03

To nejhorší, co se v dnešní době glorifikující dětství může člověku stát je přestat být dítětem strašně brzo - už po třicítce!

0

Hana F | 15. 7. 2020 | 15:25

Mě můj tatínek nestihl dovést do dospělosti. V sobě jsem to nezpracovala doteď. Není den, abych na něho nevzpomněla. Je mi 52 roků, už jsem ho přežila a to jak moc mi chybí,si uvědomuji stále.

+1

Jitka | 14. 7. 2020 | 17:54

Dlouho jsem pátrala po podobném vysvětlení. Bohužel patřím do skupiny, kdy otec odmítal,bil,atd a matka to vlastně ani neřešila, nekompenzovala. Je mi 42 a bolí to porad a moc! Otec již nežije a i na smrtelné posteli, mi dal pocítit nezájem. O to víc se snažím dat lásku svým dvěma dětem.

+1

Otec | 14. 7. 2020 | 13:03

Podle sociálních pracovnic je kontakt otců s dětmi častěji než jednou za 2 týdny nežádoucí.

0

Kateřina | 17. 7. 2020 | 11:17 | reakce na Otec - 14. 7. 2020 13:03

Pokud vám něco takového nějaká sociální pracovnice řekla, je úplně blbá a stálo by za to ji na to upozornit. Taky jsem sociální pracovnice a ačkoliv nepracuji s dětmi, mám za to, že pokud nejsou dospělí lidé schopni se dohodnout a zůstat spolu, i když mají děti, měl by fungovat nějaký lepší model. Nemám s tím zkušenost, ale docela se mi líbí střídavá péče. Slyšela jsem o rodičích, kteří se střídali v péči o potomky v jednom domě, aby se nemuseli neustále přesouvat právě děti.

+1
Zobrazit komentovanou zprávu

Zuzana | 16. 7. 2020 | 07:24 | reakce na Otec - 14. 7. 2020 13:03

To mi samo o sobě přijde hooodně diskutabilní.. máte k tomu nějaký skutečný zdroj, na který byste mohl odkázat? Upřímně mi to zní jako nesmysl.. a pokud by to nějaká sociální pracovnice, potřebuje to sama podepřít nějakými studiemi. A další věc je, že článek rozhodně není jen o dcerách rozvedených rodičů, vždyť se tam zdůrazňuje, že otec může být nepřítomný či nedostupný mnoha způsoby (je v rodině, ale emočně je odtažitý, zemře, úplně zmizí a o dítě nejeví zájem nikdy atd.).

+3
Zobrazit komentovanou zprávu

Lucie D. | 14. 7. 2020 | 08:53

Vazena pani/slecno Sladka,

nadherny(a TOLIK potrebny!) clanek!
Rozplakala jste mne...

+13