Diskuze k článku:

Osm let ve škole doma: co mě naučilo domácí vzdělávání

Váš komentář:

* Povinné položky
Redakce si vyhrazuje právo mazat příspěvky, které podle jejího názoru závažně porušují obecná pravidla slušného chování, jsou vulgární nebo útočí neférově na další diskutující. A samozřejmě mažeme spam.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

Lucie | 19. 5. 2020 | 14:39

Ach jo, nemohli byste ty preklady prohnat poradnou redakci? Prekladatelstina ve skoro kazdy vete, to boli.

+1
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Všech 7 komentářů v diskuzi

Michal | 20. 5. 2020 | 05:06

Už od pohledu-naprostý retard s IQ mentálně narušené škeble !!!

0

CoronaBeer | 6. 6. 2020 | 11:13 | reakce na Michal - 20. 5. 2020 05:06

Michale, uz zas?
Nadavky a rozcilovani, nic jinyho neumite fakt...

0
Zobrazit komentovanou zprávu

Lucie | 19. 5. 2020 | 14:39

Ach jo, nemohli byste ty preklady prohnat poradnou redakci? Prekladatelstina ve skoro kazdy vete, to boli.

+1

Jouda | 19. 5. 2020 | 15:15 | reakce na Lucie - 19. 5. 2020 14:39

Heh, krouzky jsou jenom prodlouzenim socialni bubliny.
Staci videt, jake typy rodicu davaji decka na fotbal, kdo na housle, kdo balet, kdo nikam

A ze srovnani, ze domaci skola v USA dopada lip nez statni skola bych si moc nedelal. US statni skola je srovnatelna tak leda s pavilonem opic a kazdy, kdo to mysli se vzdelanim deti vazne, v USA setri na.soukromou skolu.
Resp je to slozitejsi, statni skoly jsou placene z dane z nemovitosti, drahe bile ctvrti maji i statni skolu pripominajici ceskou zakladku, chude cerne ctvrti maji jedinou snahu, at se ti sigri navzajem postrili pri dealovani cracku az v 18 letech.

Heh, a zdrave ja si kazdy muze vybudovat jenom na cerstvem soutezivem povetri konkurence vrstevniku. Jedinacek sedici doma s maminkou je chudak ve zlate kleci a zdrava a silna osobnost z nej nebude ani omylem.
On termin "jedinacek" neziskal svoji konotaci jet tak nahodou.
A jedinacek zavreny doma z matkou vozeny rodinnym SUV po krouzcich, je jedinacek na kvadrat.

Ja mam doma tri kluky. Kdyz to na ne prijde, porvou se jak psi. A maji se radi a pomahaji si.
A nikdy bych jim neudelal to svinstvo, ze je zavru to zlate klece.

0

Jouda | 19. 5. 2020 | 15:16 | reakce na Jouda - 19. 5. 2020 15:15

Pardon to.mela byt reakce na Patrika nize

0

Patrik | 19. 5. 2020 | 14:20

Negativní příspěvek vychází z kolektivistického myšlení. Být v davu je asi lepší než si vybudovat zdravé já. Možná mylně, ale přisuzuji to komunistické minulosti. Uniformita, všichni stejně přemýšlet atd.

Dále pan Jouda prozrazuje hlubokou neznalost domácího vzdělávání a to hlavně tou zmínkou o izolaci. Jenže děti chodí na kroužky všeho druhu, takže v kolektivu jsou. Interakci s různými lidmi mají.

Existují statistiky (hlavně v USA) že děti z domácí školy mají daleko lepší výsledky než absolventi státních škol. Když přihlídnu k indoktrinaci dětí různými ultraliberálními směry např. genderismus atd., tak mi přijde domácí škola jako bezpečný model.

Kdy je prasknutí sociální bubliny zneužívání a kdy je to přirozený proces?
(Liberální sexuální výchova o masturbaci dětí ve školce? Ne, do mých dětí se nikdo navážet nebude a nebude je nikterak zneužívat a to nejsem antisexuální bezpohlavní jedinec)
Víte kolik významných osobností prošlo domácí školou?
Kolik talentovaných jedinců bylo zastaveno v rozletu jen proto, že trochu vybočovali svými zájmy a znalostmi? Právě tím vámi upřednostňovaným tlakem na sílu kolektivu.

No a že se dá každá věc zneužít, je snad dospělým jasné.

Za mě
Každá rodina, která jde cestou domácího vzdělávání, je rodina odvážná a ochotná se obětovat. Rodina přijde o jeden ze zdrojů přijmu, protože maminka je doma. To mi přijde revoluční, protože dnes každý honí jen peníze. Ale zaměřit se na několik let na své děti mi přijde jako ta nejlepší investice. Budujete charakter dětí, učíte je práci, hledat informace. Budujete silné rodinné vazby, atd.

Má to i sekundární výhody pro celou společnost. Dobrý charakter je levnější než kriminálník na kterého platíte vy i já.

+1

Jouda | 19. 5. 2020 | 09:01

Chudak decko.

Jedinacek, odriznuty od vrstevniku, pod neustalym ideovym dozorem potrhleho levicackeho fotra, co mu podstrakava knihy urcene spise k vyplachu mozku, nez k vyuce, jak se sam v clanku doznava.
Taky jak dopadl, misto aby delal neco uzitecneho, za co by si ho lidi vazili, "vyucuje" politologii na potrhle liberalni universite, patrne nejake universalni moudro o "vine bileho muze".
A provozuje blabolivy blog o zbytecnosti vzdelani, ktereho se jemu samotnemu nedostalo.

Domaci vzdelavani v tomto pojeti je soft verze fritzlova sklepu.

Bezna skola ma obri vyhodu, ze propichuje socialni bublinu.
Decko tam vidi jine deti. chytrejsi, hloupejsi, rovne, krive. Vidi spoustu nazoru, spousty cest, spoustu zpusobu. Od domluvy po ranu pesti.
Pochopi, jake jsou myslenove pochody cilevedomeho premianta, jake budouciho volice Milose a Burese.
Protoze v realnem zivote se s buresovymi volici bude potkavat.

+1